Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Arcon

E-Data Teknoloji

Çözümler

arcon

Bilgi Alın

  ARCON, Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi ve sürekli Risk Değerlendirme çözümlerinde uzmanlaşmış lider bir Kurumsal Bilgi Risk Kontrol Çözümü sağlayıcısıdır. ARCON, işletmelere teknoloji risklerini belirleme de öngörücü, önleyici ve koruyucu tedbirlerle yardımcı olmaktadır.

  ARCON, 2006 yılında Londra’da kurulmuş, araştırma ve geliştirme merkezi Mumbai’de olan özel bir teknoloji şirketidir.

  Bilgi Güvenliği uzmanları tarafından dünyanın en güvenilir markalarından biri olarak kabul edilen ARCON, 2022 Gartner Magic Quadrant’ta Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi’nde en üst sırada yer almaktadır.

  Şirket, kurumsal çözümleri ile sorunsuz erişim sağlar ve ölçeklenebilir bir mimariye sahiptir. Bankacılık, finans, sigorta, devlet kurumları, petrol ve gaz, ilaç, lojistik, sağlık gibi çok çeşitli sektörleri kapsayan 250’den fazla küresel işletme, kritik iş bilgilerini korumak için ARCON çözümlerine güveniyor.

   

  ARCON’un sunduğu 3 ana risk kontrol çözümü şunlardır:

  1.ARCON | Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM): ARCON | Privileged Access Management (PAM), bir kuruluşun kritik sistemlerini ve gizli bilgilerini korumak için ek güvenlik katmanları sağlayan kapsamlı bir çözümdür. Çözüm, içeriden ve gelişmiş siber tehditlerin azaltılmasına yardımcı olur. Sistemlere yetkisiz erişimi önlemeye yardımcı olan gerçek zamanlı tehdit uyarıları, analizler ve izleme sağlar.

   

  2.ARCON | Kullanıcı Davranışı Analitiği (UBA): ARCON | User Behavior Analytics, büyük miktarda veriyi işleme, şüpheli son kullanıcı davranış profillerini tespit etme ve gerçek zamanlı olarak uyarıları tetikleme yeteneğine sahip, kendi kendine öğrenen bir kullanıcı davranışı analiz aracıdır.

   

  3.ARCON | Güvenli Uyumluluk Yönetimi (SCM): SCM, bir kuruluşun tüm kritik teknoloji platformları için temel güvenlik yapılandırmasının gerçek zamanlı değerlendirmesini yaparken istenen uyumluluk düzeylerini sağlamasına olanak tanıyan etkili bir sistem güçlendirme aracıdır.

   

  ARCON Ürün Ailesi

  1. Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM)

  Privileged Access Management (PAM) çözümü, en önemli varlıklar olan veriler etrafında bağlamsal güvenlik oluşturabilmesi için BT altyapısının her yönünü sağlar. Parçacıklı erişim kontrolü, güvenlik altyapısının istenilen şekilde yapılandırılmasına, tercih edilen kişilere, istenildiği zaman, uygun şartlara göre erişim izni verilmesine ve erişimin iptal edilmesine olanak sağlar.

   

  1. Kullanıcı Davranışı Analitiği (UBA)

  Kendi kendine öğrenme çözümü, şirketlerin son kullanıcıları için temel davranış profilleri oluşturur ve anormal davranış tespit ederse gerçek zamanlı uyarıları tetikleyerek içeriden gelen tehditleri katlanarak azaltır.

   

  1. Uç Nokta Ayrıcalık Yönetimi (EPM)

  “Tam zamanında” veya “istek üzerine” uç nokta ayrıcalıkları verir ve tüm son kullanıcıları şirketler için izler. Araç, içeriden gelen tehditleri, güvenliği ihlal edilmiş kimlikleri ve uç noktaları ihlal etmeye yönelik diğer kötü niyetli girişimleri algılar. Son kullanıcıların normal davranışlarını not alan ve ağdaki atipik davranış profillerini ve diğer varlıkları tanımlayan güçlü bir Kullanıcı davranışı Analitiği bileşenine sahiptir.

   

  1. Küresel Uzaktan Erişim (GRA)

  Yöneticilerin bir kurumsal ağ içinde herhangi bir istemci makinesine uzak bağlantı kurmasına olanak tanıyan yeni bir uzak masaüstü aracıdır. Bir sorun olması durumunda, müşteri kullanıcıları, yöneticilerin veya yardım masası mühendislerinin kontrollü bir ortamda makinedeki sorunları gidermelerine izin verebilir.

   

  1. Kimlik ve Erişim Yönetimi (IDAM)

  Bir çalışanın genel istihdam süresinin ayrıntılarının tek bir konsoldan tutulmasını ve yönetilmesini sağlayan bir çözümdür. Bu, yöneticilerin erişim sertifikasyonunu gerçekleştirmesine ve etkinliği çok daha hızlı ve verimli bir şekilde incelemesine olanak tanır. Aynı zamanda, son kullanıcıların iş uygulamalarına, eski uygulamalara veya BT Altyapısı cihazlarına meşru erişim elde etmek için çok uzun süre beklemesi gerekmez.

   

  1. Tek Oturum Açma (SSO)

  Kimlik bilgilerini yalnızca bir kez doğrulayarak çalışanların birden çok farklı sisteme erişmesine yardımcı olan bir erişim yönetimi sistemidir. SSO, tüm mobil ve web uygulamalarına güvenilir bir entegrasyon sunar.

   

  1. Gözetim Erişim Yönetimi (SAM)

  Hedef IP Kameralara herhangi bir yetkisiz erişimin reddedilmesini sağlamaya yardımcı olur.

   

  1. Bulut Yönetimi

  Bulut Yönetimi modülü, bulut altyapısı ve iş yükü üzerinde tam bir içgörü ve kontrol elde edilmesine yardımcı olabilir. Gereksiz haklara ilişkin görünürlük sağlar, geliştirici süreçlerini etkilemeden düzenlemeleri değiştirir, olası anormallikleri tespit eder ve tüm kullanıcılar için erişim düzenlemelerini uygular.

   

  1. Kurumsal Kasa

  Güvenli bir tünel mimarisi ve özel şifreleme algoritması ile desteklenen, kritik hizmet hesaplarında manuel parola değişikliklerinden kaynaklanan risklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bir parola otomasyonu çözümüdür.


  Çözümler