Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Bulut Otomasyonu: Geleceğe Hazır Siber Güvenliğin Anahtarı

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Bulut Otomasyonu: Geleceğe Hazır Siber Güvenliğin Anahtarı

Bulut Otomasyonu: Geleceğe Hazır Siber Güvenliğin Anahtarı

6 / Nisan / 22

Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi (PAM) çözümlerinin önde gelen hizmet sağlayıcısı Delinea’nın en son hazırladığı siber güvenlik raporu, teknolojinin karmaşıklığını ve nitelikli kaynakların eksikliğinin güvenlik otomasyonu ve entegrasyonuna yönelik talebi artırdığını ortaya koyuyor. Neredeyse tüm işletmeler artık bir şekilde güvenlik otomasyonunu kullanmaya başladı.

Delinea tarafından ortaya konulan “Cloud Automation is the Key to Future-Proofing Cybersecurity” isimli araştırma, “geleceğe hazırlık” konusunu içeriyor. İşletmeler, değişen güvenlik ve iş koşullarına uyum sağlama esnekliği bakış açısıyla nasıl yatırımlar yapıyorlar? Bu yatırımlarla belirsiz bir geleceğe nasıl hazırlanıyorlar? Raporda bu bilgiler okuyucularla paylaşılıyor. 

 Küresel bir araştırma şirketi olan Censuswide tarafından Şubat 2022’de gerçekleştirilen ve 300’den fazla BT karar vericisinin yanıtlarının analiz edildiği anket sonucuna göre, siber tehditler artmaya devam ederken aşırı güven riskiyle mücadele etmek için sağlıklı bir gerçeklik dozunun yanı sıra siber uzmanlık ve otomasyon dengesi öne çıkıyor.  

 Ortaya çıkan rapor, hızla değişen teknoloji ve iş koşullarının stresini en aza indirirken gelecekte büyümeyi destekleyen bir siber güvenlik stratejisi oluşturulmasına yardımcı oluyor.

 Fidye yazılımı ve hibrit bulut ortamları gibi kararları yönlendiren en büyük zorluklar neler?
Bütçeleri artırmak neden güvenlik sorunlarını çözmek için hala yeterli değil?
Karar vericilerin işletmelerini geleceğe hazırlamak için yatırım yaptığı yerler nerelerdir?
Siber güvenlik uzmanlarından görüşler ve öneriler

Tüm bu bilgilerin yer aldığı rapor hakkında daha fazla bilgi almak için raporu indirin