Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

En İyi 10 Siber Güvenlik Podcast’i

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • En İyi 10 Siber Güvenlik Podcast’i

En İyi 10 Siber Güvenlik Podcast’i

18 / Nisan / 22

Aşağıdaki yazı Joseph Carson tarafından kaleme alınmıştır.

Yapabileceğimiz en önemli iki şey, öğrenmeye ve bağlantıda kalmaya devam etmektir. En iyi siber güvenlik podcast’lerini dinleyerek siber güvenlikteki en son trendlerden haberdar oluyorum. Bu gönderi için seçtiğim podcastlerin her birinin benim için farklı değerleri var.

Sektörümüz hızlı bir şekilde ilerliyor ve stres altındaki durumları yönetmeye çalışıyoruz. Dengeyi bulmak ve zaman ayırmak önemlidir. Bu yüzden en sevdiğim podcast’lere vakit ayırıyorum- genellikle işe giderken veya temiz hava almak için yürüyüşe çıkarken. İşte en iyi podcast seçimlerim.

 

1. Smashing Security:

Haftanın teknoloji SNAFU’larına faydalı ve eğlenceli bir bakış sağlıyor. Bilgisayar güvenliği sektörünün deneyimli isimleri Graham Cluley ve Carole Theriault,konuklarla siber suçlar, bilgisayar korsanlığı ve çevrimiçi gizlilik hakkında sohbet ediyor .

“2018 En İyi Güvenlik Podcasti” ve “2019 En İyi Güvenlik Podcasti” ödüllerini kazanan Smashing Security, yedi milyondan fazla indirildi. Geçmişteki konuklar arasında Garry Kasparov, Mikko Hyppönen ve Rory Cellan-Jones yer alıyor.

Podcast’i Twitter’da takip edebilirsiniz. Yeni bölümler her Çarşamba (İngiltere’de gece yarısı) 19:00 EST’de yayınlanır.

Bu podcast favorilerimden biri ve beni genelde güldürüyor.

 

 

 

2. Darknet Diaries:

İnternetin karanlık tarafından gerçek hikayeler paylaşıyor. Bu podcast, bilgisayar korsanları, ihlaller, gölge hükümet faaliyetleri, hacktivizm, siber suçlar ve ağın gizli kısımlarında yaşayan her şey hakkında. Bunlar Darknet Günlükleri.

Darknet Diaries, dinlemeniz gereken harika bir podcast. Jack Rhysider, güvenlik dünyasına derin ve ilginç hikayeler katan inanılmaz konuklarla röportaj yapıyor.

 

 

 

 

 

3. Security Now!:

Steve Gibson olağanüstü bir endüstri uzmanıdır. Steve’le tanışmam, 2002 yılında şirketi GRC.com’un benim de çalıştığım bir şirketi etkileyen bir DDoS saldırısının kurbanı olduğu zamana kadar uzanıyor. Steve’le, bugün bile hâlâ sürükleyici bir okuma olan saldırıyla ilgili araştırmasında ayrıntıları yayınladığı zaman tanıştım.

Steve, ‘casus yazılım’ terimini icat eden ve ilk casus yazılım önleme programını yaratan adamdır. Aynı zamanda Spinrite ve ShieldsUP’ın yaratıcısıdır.  Leo Laporte ile birlikte bugün güvenlikle ilgili tüm gündem konularını tartışıyor.

Bu podcast genellikle oldukça uzun, bu yüzden bazen parçalar halinde dinlerim. Ama yinede, Steve’in farklı konulardaki görüşlerini dinlemek her zaman harikadır.

Ev sahibi Steve Gibson , Leo Laporte

Kayıtlar her Salı 16:30 Doğu / 13:30 Pasifik / 20:30 UTC’de yayında.

 

4.The CyberWire Daily Podcast:

Bu, liderlerin güvendiği günlük siber güvenlik haberleri ve analiz endüstrisidir. Hafta içi her gün yayınlanan program, dünyanın her yerinden endüstri, akademi ve araştırma kuruluşlarından geniş bir yelpazede uzmanlarla yapılan röportajları içermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

5. 401 Access Denied:


Delinea’nın etik hacker’ı Joseph Carson ile iki haftalık bir podcast- evet, bu benim- özel misafirlerimizle birlikte.
Bu podcast’in ev sahibi olarak, engin deneyimlerini cömertçe paylaşan, ilginç hikayeler getiren ve dinleyicileri en son güvenlik trendleri hakkında bilgilendiren birçok müthiş konukla konuşma fırsatından gerçekten keyif alıyorum.
Bu, sizi eğlendirecek ve siber güvenlik risklerinizi nasıl azaltacağınız konusunda değerli bilgiler sağlayacak, kesinlikle dinlenmeniz gereken bir podcast.
En son podcast bölümlerimizden birkaçını dinleyin veya yeni bölümlerden haberdar olmak ya da eski bölümleri takip etmek için şimdi abone olun:

 

Pratical IoT Hacking, Smart Securtiy Awareness Training, The State of Information Wars

 

6. Defense in Depth:

Bu gösteriye, CISO Series’in yaratıcısı David Spark (@dspark) ve Allan Alford (@AllanAlfordinTX) ev sahipliği yapıyor.

Her hafta popüler bir siber güvenlik tartışması seçiyorlar ve tartışmayı yönlendirmek için InfoSec topluluğunun içgörülerini kullanıyorlar. Hem David’in hem de Allan’ın düşünce liderliğini ve tüm CISO’ların duyması gereken önemli konular ve sorular hakkındaki doğrudan görüşlerini gerçekten seviyorum.

 

 

 

 

 

7. Host Unknown:

Host Unknown, endüstrimizdeki sorunları önemsemeye çalışan internet tabanlı bir gösteride eski, yeni ve bilgi endüstrisinin rock yıldızlarının kutsal olmayan ittifakıdır. Düzenli olarak başarısız olur.

Kendi değerleri hakkında abartılı fikirleri olan sunucular ve onlardan patolojik olarak hoşlanmayan bir yapım ekibiyle şans ve tam bir sağduyu eksikliği kombinasyonu ile bir gösteridir.

Hatta podcast’lerden daha ileri gidiyorlar ve zaman zaman bazı videolar ve müziklerle bizi eğlendiriyorlar:

 

8. Human Factor Security:

Jenny Radcliffe, 1000’li yılların konferanslarından, kıdemli ekipler için samimi sunumlara kadar her boyuttan izleyiciye konuşmalar ve eğitimler verdi. İzleyicileri sosyal mühendislik ve insan hackleme hakkında eğitmek ve eğlendirmek için dünyayı dolaşıyor ve büyüleyici hayat hikayesini ve deneyimlerini paylaşıyor.

Jenny’nin podcast’i Human Factor Security’de üst düzey güvenlik uzmanlarıyla röportaj yapıyor ve siber güvenliğin insani yanı hakkında konuşuyor.

 

 

9. Hacking Your Health Podcast:

The Hacking Your Health podcast’i bedeni, zihni, işi ve daha fazlasını nasıl hackleyeceğinizi anlamak için tek kaynaklı bir rehberdir.

Bu haftalık ve Ben Canning ile David Kennedy’nin ev sahipliğinde bir podcasttir. Bu iki kişi, başkalarının kendilerine odaklanmasına yardımcı olmaya çalışırlar. Sunucular, hayatınızda ileriye ve daha iyiye doğru kalıcı bir değişiklik yapmak için sizi doğru araçlarla donatmak için çok çeşitli konuları ele alırlar.

Bu podcast sağlığınızı hacklemekle ilgili biraz farklı bir yaklaşım benimsiyor. Siber güvenlikte hayat çok stresli olabilir. Birçok insan hızla tükenir veya kötü sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Bazen siberlerden uzaklaşmak ve kendinize odaklanmak önemlidir, bu yüzden bu önemli bir podcast.

 

 

 

 

10. Hacker Valley Studio:

Hacker Valley Studio podcast’inden Ron Eddings ve Chris Cochran, siber güvenlikte en yüksek performansa ilham vermek için insanlık durumunu araştırıyor. Kendinizi ve topluluklarınızı yükseltmek için ilham verici hikayeler ve bilgiler bulma arayışlarında onlara katılın.

Umarım En İyi 10 Siber Güvenlik Podcast listemi faydalı bulursunuz ve yoğun programınızda kendinize zaman ayırmaya başlarsınız. Bu mükemmel podcast’lerden bazılarını zaten dinliyor olabilirsiniz, ancak umarım gününüze eğlence getiren ve bazı değerli dersler ve bilgiler ekleyen yeni bir podcast de keşfedersiniz.

Bu blog yazısı, sayfasındaki içerikten dilimize çevrilerek, düzenlenmiştir.