Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Exabeam

E-Data Teknoloji

Çözümler

exabeam

Bilgi Alın

  Exabeam, yenilikçi UEBA ve SIEM şirketidir.
  Kuruluşlara siber saldırıları daha verimli bir şekilde tespit etme, araştırma ve müdahale etme yetkisi vermektedir. Böylece güvenlik operasyonları ve içeriden tehdit ekipleri daha akıllıca çalışabilmektedir.
  Güvenlik kuruluşları artık aşırı günlük kayıt ücretleri, kaçırılan dağıtılmış saldırılar ve bilinmeyen tehditler veya manuel soruşturma ve iyileştirme ile yaşamak zorunda değillerdir. Exabeam Güvenlik Yönetim Platformu ile analistler, hem şirket içinde hem de bulutta sınırsız günlük verisi toplayabilir, saldırıları tespit etmek için davranışsal analitiği kullanabilir ve olay yanıtını otomatikleştirebilir.
  Imperva, ArcSight ve Sumo Logic’ten deneyimli güvenlik ve kurumsal BT uzmanları tarafından inşa edilen Exabeam’in genel merkezi California, San Mateo’dadır. Lightspeed Venture Partners, Cisco Investments, Norwest Venture Partners, Aspect Ventures, Icon Ventures ve yatırımcı Shlomo Kramer tarafından özel olarak finanse edilmektedir.

   

  NEDEN EXABEAM ?

  Nir, Domingo ve Sylvain bir şirket adı için beyin fırtınası yapmaya başladığında, ilhamlarının asıl kaynağı büyük verilerdi. Ürün çok fazla veriyi işlerdi – çok, çok gigabayt. Ancak “giga” ve “tera”, teknoloji şirketi ortamının her yerinde zaten vardı. Böylece, bir milyar gigabayt düşünerek, yani eksabayt olarak da bilinen büyük bir hızla büyüdüler. Ayrıca, ürünün büyük hacimli günlük verilerinde bulunan ilginç modellere ışık tutacağını da düşündüler ve işte! “Eksabayt” ve “ışık huzmesi” kombinasyonu olan Exabeam’e kuruldu.

  Sınırsız log verisi toplayın

  Exabeam güvenlik Data Lake, modern bir büyük veri altyapısı ile öngörülebilir kullanıcı tabanlı fiyatlandırmayı birleştirir, böylece tüm veri kaynaklarınızı merkezi bir havuzda toplayabilir ve ölçeklenebilirlik veya bütçe eksikliğinden ödün vermeden hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

   

  Karmaşık ve içeriden gelen tehdit saldırıları tespit edin

  Exabeam’in kullanıcı ve varlık davranışı analizi (UEBA) çözümü, makine öğrenimi kullanılarak oluşturulan kullanıcı ve cihaz davranışının zaman çizelgeleri, saldırgan taktiklerini, tekniklerini ve prosedürlerini tespit etmek için gereken süreyi ve uzmanlığı azaltırken, kuruluşunuzdaki anormal davranışları algılar ve şüpheli yanal hareketleri tespit eder.

   

  Olay yanıtını otomatikleştirin ve düzenleyin

  Exabeam’in olay müdahale çözümü, ekiplerin, otomatik bir yanıt için tüm BT ve güvenlik araçlarınızı birbirine bağlayan ve entegre eden grafik başucu kitaplarını ve önceden oluşturulmuş AOI’leri kullanarak güvenlik olaylarına hızla ve daha az çabayla yanıt vermesine olanak tanır.


  Çözümler