Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Güvenlik duvarınızı yenilemenin vakti geldi: SonicWall TZ Güvenlik Duvarı için 10 neden

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Güvenlik duvarınızı yenilemenin vakti geldi: SonicWall TZ Güvenlik Duvarı için 10 neden

Güvenlik duvarınızı yenilemenin vakti geldi: SonicWall TZ Güvenlik Duvarı için 10 neden

5 / Mart / 20

Kötü amaçlı yazılımları, fidye yazılımı ve şifreli tehditler gibi gelişmiş tehditler de dahil olmak üzere siber saldırıları tanımlamak ve durdurmak için en iyi yöntemlerden biri güvenlik duvarlarıdır.

Sonicwall Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Brook Chelmo tarafından kaleme alınan yeni nesil Sonicwall TZ Güvenlik Duvarı hakkındaki yazıda siber silahlanma yarışına ayak uydurmak için güvenlik duvarlarının düzenli olarak güncellenmesinin önemi vurgulanıyor. Maliyet avantajı yaratabilmek, performans ve verimlilik artışı sağlayabilmek ve en gelişmiş siber saldırıları minimize edebilmek için kullanıcıları bilgilendiren yazıda, en son Sonicwall TZ yeni nesil güvenlik duvarına geçmenin en iyi 10 nedeni şöyle sıralanıyor:

1. En gelişmiş tehditleri durdurun
Günümüzde, gelişmiş siber saldırılar ve tehditler her geçen gün şekil ve boyut değiştirerek hayatımıza dahil oluyor. Bulut tabanlı ve çok motorlu özellikleri ile SonicWall’un Capture Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) korumalı alanı hizmeti, “daha önce hiç görülmemiş” fidye yazılımlara, kötü amaçlı yazılımlara, yan kanal saldırıları dahil olmak üzere gelişmiş kalıcı tehditlere ve yeni saldırılara karşı yüksek güvenlik etkinliği sağladığını biliyor muydunuz? Capture ATP aboneleri her iş gününde 1000’den fazla yeni saldırıyı yakalıyor ve durduruyor.

Neden Sonicwall? SonicWall Capture ATP yalnızca SOHO 250, TZ350, TZ400 ve üzeri güvenlik duvarları ile NSa ve NSsp hattı için kullanılabilir. Bu hizmet, TZ105, TZ205 ve TZ215 güvenlik duvarları dahil olmak üzere eski güvenlik duvarları için kullanılamaz.

2. Yavaşlayan performans olmadan daha fazla şifrelenmiş trafiği kontrol edin
Sonicwall, kullanıcılarına “performans ve güvenlik arasında asla seçim yapmak zorunda kalmayın” diyor. SaaS uygulamalarından, video akışından ve sosyal medyadan gelen artan ağ bant genişliği gereksinimleriyle, daha hızlı derin paket denetimine (DPI) sahip güvenlik duvarları, performans düşüşü olmadan üst düzey güvenlik sağlıyor.

2019’un ilk üç çeyreğinde SonicWall 3,1 milyon şifreli saldırı kaydederken, bu oran 2018’den önceki yıla göre yüzde 58 artış anlamına geliyor.

Sonicwall, TZ daha hızlı DPI performansı, kuruluşlara daha yüksek internet hızlarını kullanma ve daha fazla eş zamanlı kullanıcıyı destekleme konusunda daha fazla kapasite sağlarken, bunların hepsini güvenlikten ödün vermeden yapıyor.

Neden Sonicwall? SonicWall TZ350 ve TZ400 güvenlik duvarları, TZ 105 (24x’e kadar), TZ 205 (15x’e kadar) ve TZ 215’e (10x’e kadar) göre çok daha hızlı DPI performansı sunar.

3. Maliyetleri artırmadan şifrelenmiş trafiği kontrol edin
Web trafiğinin büyük çoğunluğu sahip olduğu şifreli yapısı ve uygun güvenlik kontrolleri olmadan TLS / SSL standartlarına göre şifrelenen trafik sebebi ile siber suçlular için adeta bir kapı niteliği taşıyor. Her boyuttaki işletme için şifreli trafiğin (TLS / SSL için DPI) derin paket denetimi zorunlu olsa da her güvenlik duvarı hizmet sağlayıcısı uygun TLS / SSL denetim yeteneklerini paketlerine dahil etmeyebilir.

Neden Sonicwall? SonicWall TZ350 ve TZ400 güvenlik duvarları, şifreli trafiği ek bir ücret ödemeden incelemek için DPI-SSL lisansını (varsayılan olarak) içerir, böylece sermaye giderlerini azaltır. TZ105, TZ205 ve TZ215 şifreli trafik denetimini desteklememektedir.

4. Uzaktan işgücü ve güven endeksi
Günümüz çalışma koşulları, şirketlerin çalışanlara her zaman ve her yerde güvenli veri erişimi sağlamasını gerektiriyor. Özellikle artan sayıda uzaktan bağlanan kullanıcıyı desteklemek için daha fazla sayıda güvenli VPN bağlantısı gerekliyken, dağıtılan güvenlik duvarına göre aynı anda kaç uzak çalışanın korunabileceği de önem taşıyor.

Neden Sonicwall? En güncel ve yenilikçi SonicWall TZ400 güvenlik duvarı, TZ 205 ve TZ 215 (100’e 10) kadar SSL-VPN istemcisi sayısının 10 katını desteklemektedir. TZ350 güvenlik duvarı, TZ 205 ve TZ 215’e göre 75 kat daha fazla SSL-VPN istemcisi sağlar (75’e 10).

5. Daha hızlı Wi-Fi hızlarını destekleyin
Dünyanın kablosuz Wi-Fi hızı ve kullanıcıların bu bağlantıya olan istekleri katlanarak artıyor. 802.11ac kablosuz standardı, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi için yüksek hızlı kablosuz teknolojinin performansını, menzilini ve güvenilirliğini sunuyor. Ancak uygun şekilde güvenli bir ortamda, 802.11ac kablosuz standartlarını destekleyebilecek bir güvenlik duvarıyla eşleştirilmesine dikkat edilmeli.

Neden Sonicwall? SonicWall TZ350 ve TZ400 güvenlik duvarları, yüksek hızlı kablosuz ağ iletişimi için 802.11ac kablosuz standardını ve SonicWave 802.11ac Wave 2 erişim noktalarını destekler. Daha önceki sürümden TZ105, TZ205 ve TZ215 güvenlik duvarları yalnızca daha yavaş eski 802.11n kablosuz standardını destekler ve en son SonicWave kablosuz erişim noktalarıyla çalışmaz.

6. Destek maliyetlerini azaltın
Kullanıcıların bağlı sistemlere tek bir kimlik ve parola ile güvenli bir şekilde erişmelerini sağlayarak çalışan Tek Oturum Açma teknolojisi, günümüzde destek maliyetlerini azaltan önemli faktörlerden biri konumunda. Daha fazla kullanıcının tek bir kimlikle sisteme erişebilmesi daha az destek çağrısı anlamına gelirken, kuruluş için gözle görülür tasarruf kalemlerinden biri haline dönüşüyor.

Neden Sonicwall? SonicWall TZ350 ve TZ400 güvenlik duvarları, kullanıcı oturumunun iki katına (500’e karşı 250) tek oturum açma kullanımından yararlanma olanağı sağlar.

7. Daha fazla eş zamanlı kullanıcıyı koruyun
Kurumların kaç kullanıcıyı koruyacaklarına dair bir sınır belirlemeleri önemli. Aynı zamanda eş zamanlı bağlantı sağlamak ve bu kullanıcıların güvenlik duvarı tarafından korunmasını sağlamak daha fazla ölçeklenebilirlik gerektiriyor.

Neden Sonicwall? En yeni SonicWall TZ350 ve TZ400 güvenlik duvarları, saniyede çok daha fazla sayıda eş zamanlı bağlantıya ve ayrıca TZ105, TZ205 ve TZ215’e kıyasla TLS / SSL şifreli bağlantıların derin paket denetlemesine olanak tanır.

8. Tehdit işleme hızınızı artırın
Modern siber güvenlik, kurumların tehditleri işleme performansını artırmalarını gerektiriyor. Bunun için de ağ trafiğini daha hızlı yönetmeleri ve dolayısıyla bu ihtiyaca yönelik bir güvenlik duvarına sahip olmalarını gerekiyor.
Eski nesil güvenlik duvarları çok fazla trafik hacmini işleyemezken, performans ve verimliliği de aşağıya çekebiliyor. Bu da işletmelerin vaat edilen internet hızlarından tam olarak yararlanmamalarına neden olabiliyor.

Neden Sonicwall? Örneğin SonicWall TZ400 güvenlik duvarında, TZ205 ve TZ215 (4’e 2) olarak iki kat daha fazla güvenlik işlemcisi vardır. Ayrıca, TZ350 ve TZ400, önceki TZ205 ve TZ215 güvenlik duvarlarındaki 400/500 MHz işlemcilere kıyasla daha yüksek hızlı işlemcilere (sırasıyla 1.2 GHz ve 800 MHz) sahiptir. Bu hız artışları işletmenizi mırıldanıyor ve modern tehditlerden koruyor.

9. Eklenen kullanıcılar, günlükler ve politikalar için belleği artırın

Şirketlerin ağlarında güvenlik gerektiren kullanıcı sayısı gün geçtikçe artarken, eski nesil güvenlik duvarlarının yerleşik belleği tüm kullanıcıların ayak izini destekleyemeyebiliyor. Gelişmiş güvenlik duvarları, daha fazla kural ve ilke, kullanıcı ve günlük mesajlarının güvenlik duvarında depolanmasına izin vermek için daha fazla yerleşik bellek sunarak raporlamayı kolaylaştırıyor.

Neden Sonicwall? SonicWall TZ350 ve TZ400 güvenlik duvarları, TZ205 ve TZ215’in dahili belleğinin dört katına kadar sahiptir (1 GB’a karşı 256 MB / 512 MB). Bu artan kapasite kuruluşlara daha derin ve daha sağlam kurallar ve politikalarla daha büyük bir kullanıcı tabanını korumak için tek bir TZ güvenlik duvarı kullanmalarını sağlar.

10. Ek VLAN’larla performans ve güvenliği artırın
Daha fazla sayıda sanal yerel alan ağı (VLAN) oluşturmak, kuruluşların kullanıcıları ve cihazları ek gruplara ayırmalarını sağlayarak donanım maliyetlerini düşürürken, performansı ve güvenliği artırıyor. Bu VLAN’ları ölçeklendirme yeteneği, özellikle güvenlik duvarıyla kaç tanesinin korunabileceği gibi bir dizi faktöre bağlı.

Neden Sonicwall? SonicWall TZ400 güvenlik duvarı, TZ 205 ve TZ 215 (50’ye 10/20) olarak VLAN sayısının beş katına kadar oluşturma olanağı sağlar. TZ350 güvenlik duvarı, TZ 205’ten (25’e 10) 2,5 kat daha fazla VLAN oluşturulmasını sağlar.

SonicWall TZ Yeni Nesil Güvenlik Duvarları Hakkında
SonicWall TZ Serisi ile esnek, entegre bir güvenlik çözümünde yüksek hızlı tehdit önleme elde edin. Küçük ağlar ve uzak ve şube konumlarına sahip dağıtılmış işletmeler için tasarlanan SonicWall TZ yeni nesil güvenlik duvarları, özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ayarlanabilen beş farklı model sunar.

Yazının kaynağı için tıklayınız