Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Inspur Information, 3. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemcilere Dayalı M6 Sunucu Ailesini Piyasaya Sürüyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur Information, 3. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemcilere Dayalı M6 Sunucu Ailesini Piyasaya Sürüyor

Inspur Information, 3. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemcilere Dayalı M6 Sunucu Ailesini Piyasaya Sürüyor

28 / Nisan / 21

M6 Sunucu Ailesi, Önceki Nesle Göre Performansını Yüzde 46 Arttırıyor

M6 sunucu ailesi; yapay zeka, büyük veri ve bulut bilişim için tasarlanmış 16 ürün sunuyor.

Önde gelen BT altyapısı çözüm sağlayıcısı olan Inspur Information, 8 Nisan 2021 tarihinde, 3. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcileri destekleyen yeni M6 sunucu ailesini piyasaya sürdü. M6 sunucu ailesi; yapay zeka, büyük veri, bulut bilgi işlem ve diğer akıllı bilgi işlem senaryoları gibi işlem yoğunluklu uygulamalar için tasarlanmış 16 farklı modelden oluşuyor.

Bilişim gücü, çevrimiçi eğitimin, uzaktan çalışmanın ve akıllı üretimin yükselişiyle birlikte dijital ekonominin itici gücü oldu. Mevcut akıllı çağ, küresel verilerde patlamaya yol açtı: IDC, dünya çapında üretilen yıllık verilerin 2018’de 33 zettabayttan 2025’te 175 zettabayta çıkacağını tahmin ediyor.

Inspur Information CEO’su Peter Peng yeni M6 ürün ailesi ile ilgili olarak “Akıllı uygulamalar, bilgi işlem gücüne yönelik neredeyse sonsuz talepler sunarak, bilgi işlem yeteneklerinin sürekli geliştirilmesini gerektiriyor. Inspur, tamamen yeni M6 sunucularının piyasaya sürülmesine öncülük ederek, güvenilir ve verimli iş desteği için daha iyi hesaplama performansı sağlamayı hedefliyor. Bunu yaparken, bu yeni ürünler veri patlaması ve dijital dönüşümün dayattığı muazzam bilgi işlem zorluklarını ele almak için iyi bir şekilde konumlandırıldı” dedi.

M6 sunucuları, Inspur’un önceki sunucu nesline kıyasla performansı yüzde 46 artırarak rakiplerine nazaran daha fazla veri alanı, performans ve donanım kalitesi sağlar. Örneğin, toplam depolama yoğunluğu ve IOPS (saniye başına giriş / çıkış işlemleri) sırasıyla 3 kat ve 3,2 kat artırılarak video işleme kapasitesi yüzde 30 artırılmıştır. Bu sayede veri aktarımı gecikmesi, bant genişliği, çevrimiçi bilgi işlem, yüksek frekanslı ticaret ve diğer uygulama senaryoları için zorlu gereksinimlerin tamamını karşılar. Yeni sunucu ailesi ayrıca, çevresel algılama özelliği sunarak, güç kaynağı standartlarını yeniden tanımlar ve sunucuları daha akıllı ve kullanımı kolay hale getiren otomatik O&P (işletim ve bakım) araçları geliştirip, çoklu koruma mekanizmaları ile veri güvenliğini arttırarak Inspur’un üstün mühendislik yeteneklerini öne çıkarır.

“Yeni 3. Nesil Intel® Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerimiz, günümüzün dijital ekonomisi için uçtan ağ ve bulut gibi iş yüklerine hizmet vermek için gereken esnek performansı sağlamak üzere tasarlandı”.
Intel®’de Xeon ve Bellek Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Lisa Spelman, “Inspur ile müşterilere en çok talep edilen iş yükü gereksinimlerini karşılamak için yerleşik hızlandırma ve gelişmiş güvenlik yeteneklerine sahip dengeli bir platform sunmak için yakın bir şekilde çalıştık” dedi. “Müşterilerimizin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek performans, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlikle daha fazla değer sunmak için Inspur ile çalışmalarımıza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yapay zeka, sınır bilgi işlem ve çoklu bulut ile temsil edilen çeşitlendirilmiş uygulama senaryolarına odaklanan M6 sunucular, 5G, yapay zeka ve endüstriyel internet yeniliklerini arttırmak için sektör lideri performansı, yalın tasarımı, güvenliği ve açıklığı öne çıkarır. Öne çıkan bazı özellikler şu şekildedir:

Sınıfındaki en iyi performans, enerji verimliliği ve ölçeklenebilirlik: Örneğin Inspur NF5280M6, 2U form faktöründe sınıfındaki en iyi ölçeklenebilirliğe (IO ölçeklenebilirliğinde yüzde 40’a kadar) sahiptir; Inspur NF5180M6, depolama yoğunluğunu 3 kat ve IOPS'yi 3,2 kat artıran E1.S depolaması sağlayarak hem yüksek yoğunluklu depolamayı hem de yüksek hızlı veri aktarımını güçlendirir; Yapay zekaya vurgu yapan Inspur NF5688M6, 6U form faktöründe 5 PetaOPS’ye (saniyedeki peta işlemi) kadar yapay zeka hesaplama gücü sağlayan 1: 1: 1'lik optimum bir GPU-IB-NVMe oranı sağlar.

Akıllı sistemler için yüksek mühendislik: Tasarım, bileşenler ve sistemlerdeki önemli iyileştirmelerle M6 sunucuları daha fazla kullanım kolaylığı sağlar. Çevresel algılama ve hava basıncı izleme özellikleri, sistem düzeyinde ısı dağılımı ve titreşim arasında optimum bir denge kurarak 1U form faktöründe en yüksek işlemci bölmesini ve yüzde 10’un üzerinde daha yüksek sabit disk performansını mümkün kılar. Bu çıplak metal sunucuların güç kaynağı taleplerini göz önünde bulundurarak Inspur, güç kaynağı ihtiyaçlarını karşılamak ve güç yoğunluğunu yüzde 2 artırmak için standardı yeniden tanımladı. Otomatik İşletme ve Bakım araçları, 100 ünite başına yıllık ortalama bakım süresini (MTTM) 600 kişi-saat kısaltarak İşletme ve Bakım verimliliğini yüzde 200 artırabilir.

Kritik uygulamaların güvenliğini sağlama: M6 sunucular, donanımın kendisini, yazılımlarını ve sistemi kapsayan gelişmiş güvenlik sunar. Bunlar şunları içerir: hem güç kaynağı hem de ana kart üzerinde iki koruma düzeyi uygulama ve buna ek olarak donanımsal gerçek zamanlı aşırı yüklenme tespiti ile yanıt özelliği; doğrulama merkezinin temeli olarak FPGA kullanılır ve ISQP firmware içinde bağımsız bir başlatıcı olarak bulunur; güç açıkken dahili bellek sağlığı testi, bileşen seçimi, kenar boşluğu koruma tasarımı ve birim dağıtım doğrulaması yürütür. Tüm bu önlemler, sistemin tamamının genel risklerini büyük ölçüde düşürür ve dahili bellek arızası oranını yüzde 60 oranında azaltır.

Her zaman açık platformları destekler: Inspur, OCP, ODCC ve Open19 standartlarına uygun bir şekilde yaptığı katkılarla üç açık bilgi işlem topluluğunun da platin üyesidir. Küresel açık bilgi işlem kuruluşlarının çekirdek bir üyesi olarak Inspur, sağlam bir açık bilgi işlem ekosistemi geliştirmeye ve açık bilgi işlem topluluğuna teknolojilere katkıda bulunmaya kararlıdır. Yeni M6 sunucu ailesi, ORS6000S rafı, NF5180M6 ve NF5280M6 gibi açık bilgi işlem standartlarına uygun olarak tasarlanmış modelleri içerir. Tüm ürünler, OpenBMC ve Redfish gibi açık yazılım protokollerinin yanı sıra OCP3.0 ağı ve E1.S depolaması gibi çok sayıda açık standart bileşeni içerir.

Önde gelen bir bilgi işlem altyapısı sağlayıcısı olan Inspur, veri merkezi alanında 30 yılı aşkın teknoloji ve sektör deneyimi ile akıllı bilgi işlem stratejisinin öncülerinden biri olmuştur. Yeni M6 sunucu ailesinin piyasaya sürülmesiyle Inspur, akıllı bilgi işlemi daha ileri bir noktaya taşıyarak işletmelerin dijital dönüşümünü desteklemeye devam edecek.

M6 sunucuları hakkında daha fazla bilgi için lütfen burayı ziyaret edin.
Yeni M6 sunucu ailesinin video sunumunun kaydı için lütfen buraya tıklayın. Inspur yöneticilerine Intel, SAP, Samsung, IDC, Mercedes-Benz ve Oxford Üniversitesi’nden yöneticilerin katıldığı lansmanı seyredin.