Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Ivanti Forrester Raporunda Lider

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Ivanti Forrester Raporunda Lider

Ivanti Forrester Raporunda Lider

10 / Aralık / 21

Ivanti, Forrester Wave™: Unified Endpoint Management, 2021 4. çeyrek raporunda lider seçildi.

 

Raporda Ivanti, aralarında IBM, Microsoft, VMware, Blackberry, Citrix gibi markaların bulunduğu 11 UEM üreticisiyle birlikte değerlendirilirken; yürütme (execution), planlı iyileştirmeler (planned enhancements), iş ortağı ekosistemi (partner ecosystem) ve gelir (revenue) gibi temel değerlendirme kriterlerinde en yüksek puanları aldı. Forrester analistleri, Ivanti’nin “entegre bir UEM (bütünleşik uç nokta yönetimi) ve ESM (Kurumsal Servis Yönetimi) yaklaşımı için en güçlü vizyonlardan birine sahip olduğunu” vurguladılar.

2020 yılında pandemiyle başlayan “her yer işyeri” modeli Bilgi Teknolojileri karar vericilerine cihaz yönetim stratejilerini modernleştirmeleri yönünde büyük bir baskı oluşturdu. 2022 yılına doğru ilerlerken Forrester’ın yaptığı araştırmalara göre kurumların %60’ı hibrit çalışma modelini sürdürecekler. Bunun bir sonucu olarak kurumlar kullanıcılarına bulut öncelikli işletim sistemi teslimi, yama yönetimi ve uzaktan destek gibi konumdan bağımsız cihaz yönetimi yetenekleri sunmaya giderek daha fazla odaklanıyor. Pandemiyle başlayan süreç, üreticilerin teknolojilerine son kullanıcı deneyim yönetimi (EUEM), uç nokta algılama ve yanıt (EDR) ve alışılagelmiş VPN çözümleri yerine Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA) gibi yeni özellikler katmasını sağladı. 

Tüm bu trendlerin sonucunda UEM müşterilerinin aşağıdaki kriterlere uyan üreticileri tercih etmesi bekleniyor: 

● Daha iyi bir dijital çalışan deneyimi sunan
● Dağıtık iş gücüne yönelik modern yönetim anlayışı yeteneği bulunan
Zero Trust teknolojisini destekleyen doğal / entegre güvenlik yetenekleri bulunan

Ivanti, 2020 yılında yapmış olduğu Cherwell, MobileIron ve Pulse Secure satın almaları ile çalışan teknoloji deneyimine destek ve güvenlik vizyonunu katmayı başardı. Ivanti Neurons for Unified Endpoint Management platformu, Ivanti’nin istemci yönetimi araçları ile MobileIron’ın mobil cihaz yönetimi ve güvenlik unsurlarını tek bir noktada birleştirdi. Ayrıca Ivanti’nin UEM ve ESM teknolojilerinin birleştirilmesi ile yapay zeka tabanlı otomasyon, risk tabanlı yamalama ve tahmine dayalı yönetim araçları ile kategori içerisinde en güçlü vizyona sahip üreticilerden biri olduğu belirtildi. Bugün Ivanti pazarda 3.parti çözüm kullanmaksızın entegre UEM, EUEM ve ESM teknolojisi sunan tek üretici. MobileIron’un satın alınmasıyla Ivanti, güçlü Windows yönetimini ve yama uygulamasını MobileIron’ın, özellikle kimlik ve erişim yönetimi (IAM), parolasız kimlik doğrulama, işletim sistemi konteyner yapılanması ve mobil tehdit savunması gibi güçlü yönleriyle bir araya getiriyor. 

Cihaz, güvenlik ve hizmet yönetimi teknolojilerinde otomasyon peşinde olan kurumlar için Ivanti rakipsiz bir konuma sahip.

 

Raporun tümüne ulaşmak için tıklayınız

 

Ivanti hakkında sorularınız için ivanti@e-data.com.tr mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.