Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Kurumlar, Kritik Verilerini Nasıl Sınıflandırmalı?

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Kurumlar, Kritik Verilerini Nasıl Sınıflandırmalı?

Kurumlar, Kritik Verilerini Nasıl Sınıflandırmalı?

11 / Haziran / 21

Günümüzde kuruluşlar tonlarca veri depoluyor. Hepsinin ise eşit derecede korunmaya ihtiyacı yok. Kurumların önemli olmayan veriler için maliyete katlanmaları günümüzde gittikçe zorlaşıyor. Kritik verileri tespit edebilmek ve koruyabilmek bir numaralı güvenlik önceliği. Çalışanlar ve müşteriler her geçen gün daha çok veri üretirken, kritik verileri tespit edebilmek ve ihlal risklerini azaltabilmek için Netwrix veri güvenliği ve sınıflandırma konusunda üst düzey çalışmalar yürütüyor.

Güvenlik Tehditlerini Tespit Edin, Uyumluluğu Kanıtlayın ve Verimliliğini Artırın

Netwrix, kuruluşların hassas, düzenlenmiş ve görev açısından kritik bilgilerini doğru bir şekilde tanımlamasına ve bilgilerin nerede bulunduğuna bakılmaksızın tutarlı bir şekilde erişim kontrolleri uygulamasına yardımcı oluyor. Hassas verilerin açığa çıkmasını azaltarak, ihlalleri ve şüpheli kullanıcı davranışlarını anında tespit ediyor ve veri ihlali riskini en aza indirmelerini sağlayarak, mevzuata uygun hale getiriyor.

Netwrix platformları, hem veri depolarında hem de omurga BT sistemlerinde neler olup bittiğine dair görünürlük sağlayan geniş bir uygulama yelpazesine sahip. Bu, kuruluşların hassas verilerinin nerede bulunduğunu, etrafındaki risklerin neler olduğunu ve hangi faaliyetlerin güvenliğini tehdit ettiğini anlamalarına yardımcı oluyor.

Netwrix ile kurumlar,

● Hangi verilerin korunması gerektiğini anlıyor.
● Olası siber güvenlik tehdidi riskini en aza indiriyor.
● Veri güvenliğinde risk oluşturan nedenleri tespit ediyor.
● Olaylara daha hızlı ve daha bilinçli müdahale ediyor.
● Önemli verilerin kurtarılmasını kolaylaştırıyor.
● Güvenlik kontrolleri oluşturarak, mevzuata uygunluğu kanıtlayabiliyor.