Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Nessus Ajanlarını Kullanarak Uzak İş Gücünüzü Nasıl Güvenceye Alabilirsiniz?

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Nessus Ajanlarını Kullanarak Uzak İş Gücünüzü Nasıl Güvenceye Alabilirsiniz?

Nessus Ajanlarını Kullanarak Uzak İş Gücünüzü Nasıl Güvenceye Alabilirsiniz?

26 / Mart / 20

Birden fazla uzaktan çalışanlarla iş akışının kesintiye uğramaması büyük önem taşıyor. Çeşitli altyapı ve donanım ürünleri bu konuda hizmet veriyor. Tenable’ın Nessus çözümleri bu konuda uzmanlığını ortaya koyarken, dünyanın ve Türkiye’nin yakından etkilendiği COVID-19 pandemi döneminde bu konu aniden gündeme düştü. Şirketler bu konuda hemen aksiyon almak için, şu 5 adımı takip etmeli.

Dünya çapındaki kuruluşlar COVID-19 pandemisine karşılık verirken, siber güvenlik uzmanları uzak işgücü varlıklarının hızlı bir şekilde nasıl güvence altına alınacağı konusundaki zorluklarla mücadele etmek durumunda. Tenable müşterileri, ağ tabanlı taramaları desteklemek için varlıklara yerel olarak hafif, az yer kaplayan ajanlar yükleme seçeneğine sahip. Kullanıcılar, bu ajanları güvenlik açığı, uyumluluk ve sistem bilgileri toplamak ve bu verileri analiz için güvenlik açığı yönetim platformunuza geri bildirmek için kullanabilir.

5 adımda Nessus ajanları ile güvenliği sağlama yolu:
1. Bağlantı anahtarını alın: Tenable.io üzerinden Ayarlar bölümünden, Sensörler seçeneğine tıklayarak bağlantı anahtarına erişilebiliyor.

2. Nessus ajanlarını kurun: Bağlantı anahtarına erişim sağlandıktan sonra, işletim sistemine en uygun aracı yani ajan indirilebiliyor.

3. Nessus Ajanlarının bağlantılı olduğunu doğrulayın: Ayarlar bölümündeki sensörler ekranına gidildikten sonra, ajan tarama yapılandırılmasına başlanıyor.

4. Ajan taramanızı yapılandırın:

5. Tarama sonuçlarını analiz edin: Göstergeler üzerinden Tenable.io’ya akan ve senkronize edilmiş varlık ve güvenlik açığı verilerine erişilebiliyor.

Yazının tamamı ve ek kaynaklar için tıklayın