Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Netwrix Auditor X’le Tanıştınız mı?

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Netwrix Auditor X’le Tanıştınız mı?

Netwrix Auditor X’le Tanıştınız mı?

28 / Eylül / 21

Netwrix Auditor X, hassas verilere yönelik tehditlerin tespitini hızlandırırken, aynı zamanda bulut ortamlarının güvenliğini de artırıyor

 

Veri güvenliğini kolaylaştıran siber güvenlik sağlayıcısı Netwrix, Netwrix Auditor X’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni özellikleri ile Netwrix Auditor X, şirket, kuruluş ile ilgili gerçekten önemli verilere odalanmayı ve değerli verilere yönelik tehditleri tespit etmeyi daha da kolaylaştırıyor.

Ürünün on beş yıllık tarihinde önemli bir dönüm noktası olan yeni sürüm, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların siber tehditlere karşı daha güvenli hale gelmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Netwrix Auditor X’teki yeni özelliklerin kullanıcılara sağlayacağı faydalar şunlar:

  • Hassas verileri hızlıca tespit ederek, araştırma süresini azaltma

Sistemleriniz küçük konularda alarmlarla dolup taştığı için gerçekten çok önemli bir uyarıyı hiç kaçırdı mı? Bu sorudan yola çıkarak geliştirilen Netwrix Auditor X, ekibin, en değerli verilerini güvenliğini tehdit eden faaliyetlere odaklanmasına yardımcı oluyor. Kritik olayları tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için ortalama süreyi kısaltmaları konusunda BT çalışanlarına yetki vermeyi sağlayarak, dünya çapında manşetlere çıkan bir ihlale maruz kalmadan önce harekete geçmeye yardımcı oluyor.

  • Kişiselleştirilmiş güvenlik deneyimi sunma

Kuruluşun veri güvenliği gereksinimlerini sizden ve ekibinizden daha iyi kimse bilemez diyen Netwrix Auditor deneyimi ile kişiselleştirilmiş ve kuruluş ile en alakalı bilgilere anında erişim sağlayan arayüze sahip. Auditor X’in ana ekranından risk seviyeleri, aktivite eğilimleri, uyarılar ve diğer tüm bilgiler kontrol edilebiliyor. Böylece kuruluşun veri güvenliği hakkında hızlı kararlar alınmasını sağlıyor.

3-Azure AD’deki güvenlik açıklarını düşmanlar keşfetmeden önce keşfetme

Azure AD’de yanlış yapılandırılmış roller, güvenlik açıklarına ve maliyetli denetim bulgularına yol açabilir. Netwrix Auditor X’i kullanarak ayrıcalıklı rollerin kolaylaştırılmış incelemesiyle BT çalışanlarının, bu kritik güvenlik açıklarını proaktif olarak tespit etmelerine ve bulutun güvende olmasına yardımcı oluyor.

4- SharePoint Online’daki güvenlik açıklarını belirleme ve ortadan kaldırma

Yeni ayrıntılı raporların, harici kullanıcılarla paylaşılması veya kuruluştaki herkesin erişebildiği belgeler gibi SharePoint Online’daki güvenlik risklerinin belirlenmesini sağlıyor.

5- SQL Server’da hassas verileri kimin okuduğunu bilme – takip etme

SQL Server veritabanlarında, hassas içerik söz konusu olduğunda, BT çalışanlarının ayrıcalıklarıyla ne yaptıklarının tam olarak bilinmesi önemli. SQL Server tablolarında tam olarak kimin hangi verileri okuduğunu takip edebilmeyi sağlayan Auditor X ile güvenlik araştırmaları hızlandırılıyor ve denetçilere yalnızca yetkili kullanıcıların düzenlemeye tabi bilgileri görüntülediğini bilgisi verilebiliyor.

 

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak ve deneme sürümüne erişmek için tıklayınız