Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Şirketler için SIEM Neden Gerekli?

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Şirketler için SIEM Neden Gerekli?

Şirketler için SIEM Neden Gerekli?

15 / Şubat / 22

Kurumların ICT güvenliğini kontrol altına almaları ve yönetmelerinin her geçen saniye daha da önem kazandığı şu günlerde, BT ekiplerinin “hepsi bir arada” çözümlere duyduğu ihtiyaç da artıyor. E-Data Teknoloji’nin geçtiğimiz yıl distribütörlüğünü üstlendiği SGBox’ın, BT ekiplerine modüler bir platform olarak sunduğu yeni nesil SIEM Güvenlik Platformu modüler ve dağıtık yapısı sayesinde çeşitli şirket ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlıyor. Bu platform ile hem log toplanabiliyor hem zafiyet taraması yapılabiliyor hem de uç nokta durumları takip edilebiliyor. Toplanan tüm bilgileri içeren de bir takip – görüntü oluşturulabiliyor.

“Hepsi Bir Arada”: SGBox SIEM Güvenlik Platformu

E-Data Teknoloji, SGBox’tan Sorumlu Ürün Müdürü Koray Karacakaya konu hakkında “SIEM çözümleri, büyük miktarda güvenlik verisini filtreleyerek ve güvenlik uyarılarını önceliklendirerek kuruluşların güvenliğini yönetmesini kolaylaştırıyor. SGBox tam da bu noktada, tespit edilmesi zor, tehdit olarak gözükmeyen olayların tespit edilmesinde devreye giriyor. Kötü amaçlı etkinlikleri belirliyor ve kullanıcıların davranışlarını analiz ediyor. Ağdaki farklı kaynaklardan olayları da topladığı için şirketlere gelebilecek bir saldırının yapısını ve iş üzerindeki etkisini belirlemeye yardımcı oluyor” açıklamasını yaptı. SIEM çözümleri, kaynaklardan toplanan logları içeren raporları otomatik olarak oluşturarak şirketlerin regülasyonlara uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına da yardımcı oluyor. SIEM çözümleri olmasa, log üreten tüm kaynaklardan verilerin tek tek toplanması ve raporların manuel olarak derlenmesi gerekecekti.

On-Premise veya bulut olarak konumlandırılabilen ve standart & MSSP müşteriler için tercih edilebilen SGBox SIEM, topladığı bilgilerle siber güvenlik tehditlerine karşı otomatik cevapları uygulamaya koyabiliyor ve ağ güvenliği için analitik sistem ve korelasyon motorunu besliyor.

 

 

Daha fazlası için tıklayınız