Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Slider - SonicWall 7. Jenerasyon Firewall Ailesi Son Çıkan Ürünlerle Tamamlandı

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall 7. Jenerasyon Firewall Ailesi Son Çıkan Ürünlerle Tamamlandı

SonicWall 18 Aydan Kısa Bir Sürede 17 Yeni Gen-7 Güvenlik Duvarını Tamamladı

 Bu yıl şimdiye kadar 495 milyon bilinen fidye yazılımı saldırısı gerçekleşti ve yıldan yıla %148 gibi çarpıcı bir artış yaşandı. Siber güvenlik açısından 2021, şimdiye kadar kaydedilen en kötü yıl olma yolunda hızla ilerliyor.

Sadece saldırı sayısı artmadı, aynı zamanda ağlarımıza saldırmak için kullanılan kötü amaçlı yazılım çeşitleri de arttı. Örneğin, bu yılın üçüncü çeyreğinde SonicWall müşterileri 1.748 fidye girişimi yaşadı. Bu, her iş günü için müşteri başına 9,7 fidye yazılımı girişimi olduğu anlamına gelir. Daha da kötüsü, 307.516 “daha önce hiç görülmemiş” kötü amaçlı yazılım varyantı tespit edildi bu da önceki yıllara göre %73 artış anlamına geliyor.

SonicWall Çağrıya Cevap Veriyor
SonicWall, işletmeleri birçok vektörden gelen saldırıları durdurabilecekleri bir düzeye getiren 7. nesil gelişmelerin gücünü ve esnekliğini müşterilerine sunuyor. SonicWall’un siber güvenlik vizyonu, kuruluşları geniş izinsiz giriş yelpazesinden korumak, siber riski önceden azaltmak ve toplam sahip olma maliyetini düşürürken cihazlar, yeni çevreler ve ağ segmentleri arasında daha verimli bir şekilde daha fazla koruma sağlamaktır.

Büyük haber şu ki, 18 aydan kısa bir sürede SonicWall, 17 tane 7. nesil NGFW’yi piyasaya sürdü. Bu nedenle, ister evinizde ister bulutta küçük bir işletme veya büyük bir kuruluş olun, etkili bir siber güvenlik duruşunu sürdürmek için ihtiyaç duyduğunuz güvenliği, kontrolü ve görünürlüğü sunan NGFW’lerden yararlanabileceksiniz.

Yeni NSa 5700 ve NSsp 10700/11700 Modelleri; İşletmelerin, Kurumların ve MSSP’lerin performansını Dört Katına Çıkarmak için Tasarlanmıştır
SonicWall, Network Security Appliance (NSa) 5700 ve Network Security Services Platform (NSsp) 10700/11700 ile, 7. Nesil NGFW’lerin tanıtımını tamamlamış oldu. Yeni tanıtılan cihazlar da tüm 7. nesil cihazlar gibi SonicOS 7 üzerinde çalışıyorlar ve yüksek kullanılabilirlik, SD-WAN ve dinamik yönlendirme gibi gelişmiş ağ özellikleri içeriyorlar. Bu güvenlik duvarları, tek bir raf üniteli cihazda birleştirilmiş doğrulanmış güvenlik etkinliği ve sınıfının en iyisi fiyat performansı ile mevcut yüksek talep gören siber güvenlik ortamını karşılamak için üretildi.

Gen-7 NGFW’ler, kötü amaçlı yazılım analizi, şifreli trafik denetimi, bulut uygulama güvenliği ve URL filtreleme gibi kapsamlı, entegre güvenlik hizmetleriyle, boyutu ne olursa olsun her tür işletmeyi korur. Ek olarak, 17 NGFW serisinin tamamı, SonicWall’ın bulut tabanlı Ağ Güvenlik Yöneticisi (NSM) tarafından hızlı bir şekilde yönetilmeye hazırdır; bu, dağıtılmış kuruluşlara akıcı yönetim, analitik ve raporlama için tek, kullanımı kolay bir bulut arabirimi sağlar.

Gen-7, eğitim kurumlarını, finans endüstrisini, sağlık hizmeti sağlayıcılarını, hizmet sağlayıcıları, devlet kurumlarını ve MSSP’leri korumak için güvenlik ve performans eşiklerini zorlar. Aşağıdaki NGFW serisi, veri merkezlerinde, sanal ortamlarda ve bulutta varlıklarını korumak için küçük, orta ve en büyük kuruluşlar için tasarlanmıştır.

Giriş seviyesi NGFW’ler: SonicWall TZ güvenlik duvarları, ihtiyaçlarınız için özel olarak tasarlanmış, kullanımı kolay, entegre bir güvenlik çözümü ile küçük işletme veya şube konumlarını izinsiz giriş, kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımlarından korur. TZ serisi beş model içerir; 270, 370, 470, 570 ve 670; kurumsal düzeyde koruma sağlar.

 

Orta sınıf NGFW’ler: 7. Nesil Ağ Güvenliği Cihazımız (NSa), orta ve büyük ölçekli işletmelere kendi sınıflarındaki en düşük toplam sahip olma maliyetiyle sektör lideri performans sunar. NSa serisi beş modelden oluşmaktadır; 2700, 3700, 4700, 5700 ve 6700; ve izinsiz giriş önleme, VPN, uygulama kontrolü, kötü amaçlı yazılım analizi, URL filtreleme, DNS Güvenliği, Geo-IP ve Bot-net hizmetleri gibi kapsamlı güvenlik özelliklerini içerir.

 

 

Üst düzey NGFW’ler: 7. Nesil Ağ Güvenliği hizmetleri platformu (NSsp) Üst Düzey Güvenlik Duvarı serisi, büyük kuruluşların, veri merkezlerinin ve hizmet sağlayıcıların talep ettiği gelişmiş tehdit korumasını, yüksek hızları ve bütçeye uygun fiyatı sunar. NSsp serisi, sıfır gün ve gelişmiş tehditler için birkaç milyon bağlantıyı işleyebilen yüksek bağlantı noktası yoğunluğu ve 100 GbE arabirimleri dahil olmak üzere 10700, 11700, 13700 ve 15700 olmak üzere dört modelden oluşur.

 

 

Sanal Güvenlik Duvarları: Gen-7 NSv Serisi sanal güvenlik duvarı, bulut ve sanal ortamları, sistem ölçeklenebilirliği ve çevikliği, sistem sağlama hızı ve maliyet düşürmeye ek olarak basit yönetim dahil olmak üzere fiziksel bir güvenlik duvarının tüm güvenlik avantajlarıyla güvence altına almak için oluşturulmuştur. NSv serisi üç modelden oluşmaktadır; 270, 470 ve 870; VMware ESXi, Microsoft Hyper-V, Nutanix ve KVM’de genel bulutları ve özel bulut iş yüklerini korumak için sanallaştırılmış bilgi işlem kaynaklarını ve hiper denetleyicileri güvence altına alıyor.

Yeni SonicOS/OSX 7 Tarafından Desteklenmektedir
SonicWall Gen-7 NGFW’ler, yeni SonicOS işletim sistemininn en son sürümü olan SonicOS/OSX 7 üzerinde çalışır. Bu işletim sistemi, baştan sona modern bir kullanıcı arayüzü, sezgisel iş akışları ve kullanıcı öncelikli tasarım ilkeleri sunmak için oluşturuldu. Ayrıca, kurumsal düzeyde iş akışlarını, kolay yapılandırmayı ve basitleştirilmiş ve esnek yönetimi kolaylaştırmak için tasarlanmış birden çok özellik sunar – bunların tümü, kuruluşların güvenliği ve operasyonel verimliliği geliştirmesine olanak tanır.

 

SonicOS/OSX 7 özellikleri:

Reassembly-Free Deep Packet Inspection® (RFDPI)
Real-Time Deep Memory Inspection™ (RTDMI) Sandbox Teknolojisi
Güvenli SD-WAN
Çok Örnekli Güvenlik Duvarı
High Availability
TLS 1.3 desteği
Sezgisel, Tek Bölmeli Bir Yönetim Portalı
Ağ Geçidi Anti-Virüs, İzinsiz Girişi Önleme ve Uygulama Kontrolü
Capture ATP Çoklu Sandbox
URL Filtreleme

 

Genel Çözüm Değeri
SonicWall’ın ödüllü donanımı ve ileri teknolojisi, her işletmeye gelişen tehditler konusunda avantaj sağlamak için her bir 7. Nesil NGFW’ye yerleştirilmiştir. Her boyuttaki ağlar için tasarlanmış çözümlerle SonicWall güvenlik duvarları, özel güvenlik ve kullanılabilirlik ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere bütçenizi koruyacak bir maliyetle tasarlanmıştır.

Ürün Ana Kategori:

Ürün Kategori:

Slider

Diğer Ürünler

Bilgi Alın