Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

SonicWall Capture Client’ın da Teknolojisini Kullandığı SentinelOne, Gartner’da Liderler Arasındaki Yerini Aldı

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall Capture Client’ın da Teknolojisini Kullandığı SentinelOne, Gartner’da Liderler Arasındaki Yerini Aldı

SonicWall Capture Client’ın da Teknolojisini Kullandığı SentinelOne, Gartner’da Liderler Arasındaki Yerini Aldı

18 / Mayıs / 21

Gartner SonicWall Capture Client’ın da Kullandığı Teknoloji Gartner Raporu’nda Liderler Arasındaki Yerini Aldı

 

Gartner tarafından, 11 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan “Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms sonuçlarında, SonicWall Capture Client’ın altyapısını oluşturan SentinelOne markası, liderler arasında yer aldı.

 


SonicWall Capture Client çözümü, SentinelOne’ın yeni nesil uç nokta koruma teknolojisi ile SonicWall teknolojilerini birleştiren bir uç nokta güvenlik platformu.


Bilindiği üzere geleneksel anti virüs çözümleri imza tabanlı olarak çalışıyor ve daha önce bilinen bir tehdit ile karşılaştığında bu tehdidi durduruyor. Capture Client çözümü ise birleşik bir uç nokta koruma platformu olup, imzanın yanı sıra kötücül yazılımları, SentinelOne teknolojisi ve kendi patentli çözümleri olan Capture ATP ve RTDMI gibi teknolojileri sayesinde yapay zeka kullanarak başlamadan durdurabiliyor.

Capture Client Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Virüslerin çalışma sistematiği, taramalar sırasında iyi niyetli dosya taklidi yaparak içeriye sızdıktan sonra davranışlarını kötü yönde değiştirerek zarar verme sürecine başlamaya dayanır. Capture Client bu noktada SonicWall’un Sandbox teknolojisi olan Capture ATP teknolojisinden yararlanarak şüpheli dosyalar henüz bilgisayara indirilmeden Sandbox analizine gönderir, dosyayı bulut ortamında çalıştırılarak davranışını analiz eder. Eğer çalıştıktan sonra kötü niyetli bir davranış sergilenir ise uç nokta üzerinde dosya daha çalıştırılmadan engellenmiş olur.

Bu sayede sistem, daha önce karşılaşmadığı zararlı bir dosya ile karşılaşması durumunda dosyanın analizini anında yapabilir ve zararlı olup olmadığı yönünde kararını verebilir. Karşılaştığı bir zararlı dosyanın kara listeye alınmasıyla, istihbarat ağı sayesinde diğer tüm aktif SonicWall cihazlarını da bu durum karşısında uyarmış olur.