Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Sonicwall Gerçek Zamanlı Derin Bellek İnceleme Özelliği Nedir?

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Sonicwall Gerçek Zamanlı Derin Bellek İnceleme Özelliği Nedir?

Sonicwall Gerçek Zamanlı Derin Bellek İnceleme Özelliği Nedir?

5 / Mayıs / 20

Günümüzde, bilinen siber saldırıların çoğunu önlemek ya da yeni saldırıları tespit etmek için sağlam güvenlik stratejiler geliştirmek gerekiyor. Siber saldırganlar, dünya çapındaki tüm kuruluşları hedeflemek için fidye, bilgi hırsızlığı, IoT kötü amaçlı yazılım, mobil tehditler ve SSL/TLS şifreli kötü amaçlı yazılımlar geliştirilmektedir. Bundan dolayı, ağ savunmaları daha karmaşık hale gelirken, artık gizlenmek için standart olmayan portları hedefleyen saldırıların belirsizliği de daha fazla artmaktadır. Bu tarz gelişimiş siber saldırılara ve tehditlere karşı koruma sağlayacak ayrıca değişime uyum sağlayacak sistemlere sahip olmak artık bir seçim değil, ihtiyaç haline geldi.

Gelişmiş Siber Saldırıları Nasıl Tespit Edeceğiz?
Sonicwall bu gelişmeleri yakından takip ederken, sunduğu gerçek zamanlı ihlal tespit ve önleme çözümü yani Gerçek Zamanlı Derin Bellek İncelemesi (Real-Time Deep Memory Inspection – RTDMI) hizmeti ile bir milyondan fazla iş ve mobil ağ ile e-postalarını, uygulamalarını ve verilerini güvence altına alıyor.

Bu teknoloji, zararlı davranış sergiliyen kötü amaçlı yazılımları tespit ediyor ve şifrelenmiş tehditleri açığa çıkartıyor. Kötü amaçlı unsurların şifrelenmiş trafikte gizlemeleri için siber suçlulara ve tehditlere fırsat vermeden SSL/TLS trafiğine derin paket denetimi (DPI) güvenlik kontrolleri uyguluyor. Ayrıca, sıfır günlük tehditleri ve bilinmeyen zararlı yazılımları da proaktif olarak algılayarak, engelliyor.

Makine Öğenme Algoritmaları ile Sürekli Koruma
SonicWall makine öğrenme algoritmalarını, verileri analiz etmek ve ağa bulaşmadan önce bilinen kötü amaçlı yazılımları sınıflandırmak ve engellemek için kullanıyor. Bu sayede nanosaniyeler içerisinde karmaşık saldırıları tanımlanabiliyor ve sıfır gün kötü amaçlı yazılımlar neredeyse gerçek zamanlı olarak engelleniyor. Bu yapı, gelecekteki Meltdown istismarlarını içeren en sinsi modern tehditleri bile tespit edebilecek potansiyeli taşıyor.

Ayrıca pek çok kötü amaçlı belge kategorisini tespit etmek için statik inceleme ile birlikte tescilli özellikteki istismar tespit teknolojisi ile belgeleri dinamik olarak analiz edebilecek. Sonuç olarak, SonicWall Gerçek Zamanlı Derin Bellek İncelemesi kullanıcılara daha güvenli bir ortam sunuyor. Bu güvenliği sağlarken yakaladığı tehdit unsurlarını Capture Cloud Platformuna ekleyerek gelecekte olabilecek sadırıları da en aza indirmeye yardımcı oluyor.

 

Gül Emir ÖNER
Satış Destek Mühendisi