Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

SonicWall’un 7’nci Jenerasyon Firewall Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall’un 7’nci Jenerasyon Firewall Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

SonicWall’un 7’nci Jenerasyon Firewall Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

5 / Temmuz / 21

SonicWall, 7’nci jenerasyon firewall ailesini üç yeni güvenlik duvarı ile büyütüyor. NSa 4700, NSa 6700 ve NSsp 13700, tehditlere karşı koruma verimini eski nesil ürünlere göre üç katına çıkararak işletmelere ve diğer büyük kuruluşlara performanstan ödün vermeden güvenliği artırmanın yolunu sunuyor.

Geçtiğimiz yıl, siber suçlarda özellikle fidye yazılımı gibi gelişmiş tehditler başta olmak üzere siber tehditlerde benzeri görülmemiş bir artış yaşandı. SonicWall, 2021 yılının Mayıs ayına kadar 226,3 milyon fidye yazılımı saldırısı kaydetti. Bu, geçtiğimiz yıla göre  % 116’lık bir artış olduğunu gösteriyor. Fidye yazılımlarının dışında Cryptojacking, şifreli tehditler ve IoT saldırıları gibi diğer saldırı biçimleri de yükselişe geçti.

SonicWall, müşterilerinin her zaman en son çözümlere, hizmetlere, araçlara ve teknolojiye erişmelerini sağlamak için siber güvenlik platformlarını sürekli olarak geliştiriyor. Yeni nesil ürünler, kuruluşların hiper-dağıtılmış iş güçlerini uygun maliyetli bir şekilde korumalarına yardımcı olmak için hız, güvenlik etkinliği ve tehdit önleme yeteneklerini genişletmeye ve hızlandırmaya özel önem veriyor.

Yeni Nesil Güvenlik Cihazları

SonicWall’ın üç yeni güvenlik duvarı – NSa 4700, NSa 6700 ve NSsp 13700’ün her biri, geliştirilmiş performans ve güvenlik için en son TLS 1.3 şifreleme standardını destekliyor. Yeni nesil güvenlik duvarları, modern kullanıcı deneyimi, gelişmiş güvenlik kontrolleri, cihaz görünümleri ve kritik ağ oluşturma ve yönetim yetenekleri sunan SonicOS 7.0.1 tarafından destekleniyor.

Yeni cihazlar ayrıca, ICSA Labs Gelişmiş Tehdit Algılama 1. Çeyrek 2021 sertifika testi sırasında tam puan alan patentli Gerçek Zamanlı Derin Bellek Denetimi™ (RTDMI) ile SonicWall’ın güçlü Capture ATP’si tarafından destekleniyor.

SonicWall NSa 4700 ve NSa 6700

Orta ölçekli ağlara üç kat daha fazla tehdit önleme performansı ve kendi sınıflarındaki en yüksek bağlantı noktası yoğunluklarını sunarken tüm bunları daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti ile sunuyor. NSa 4700, 18 Gbps güvenlik duvarı çıkışı sunarken, (NSa 4650 için 6 Gbps’ye kıyasla), NSa 6700 ise 36 Gbps’ye sahip (NSa 6650 için 12 Gbps ile karşılaştırıldığında). TLS/SSL performans iyileştirmeleri ise dikkat çekiyor. NSa 4700, önceki nesile göre 17 kat daha fazla performans sunuyor ve NSa 6700 altı kat artış sunuyor.

Hem NSa 4700 hem de NSa 6700, ölçeklenebilirlik için özel olarak üretildi. NSa 6700, çoklu gigabit tehdit koruması için hem 40G hem de 25G bağlantı özelliğine sahip ve milyonlarca kullanıcının güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanıyor.

SonicWall NSsp 13700

SonicWall NSsp 13700, işletmelerin, hizmet sağlayıcıların, devlet kurumlarının ve MSSP’lerin milyonlarca şifreli bağlantıyı güvenli bir şekilde desteklemesini sağlıyor. Bu üst düzey güvenlik duvarları, darboğazları ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor ve en hızlı tempolu kuruluşların bile ihtiyaçlarını karşılayabilecek yüksek hızlı tehdit koruması sunuyor. Önceki nesil modelin yedi katı olan TLS/SSL performansıyla güvenli bağlantılar sunan yeni nesil ürünler, gelişmiş ölçeklenebilirlik ve 100, 40, 25 ve 10 GbE bağlantı noktaları dahil olmak üzere yüksek bağlantı noktası yoğunluğu ile NSsp 13700, işletmelerin büyümesine olanak tanıyor.

 

NSa serisi broşürüne erişmek için tıklayınız

NSsp serisi broşürüne erişmek için tıklayınız