Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

SonicWall’un Platform Evrimi Rekor Talep Yaratıyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall’un Platform Evrimi Rekor Talep Yaratıyor

SonicWall’un Platform Evrimi Rekor Talep Yaratıyor

8 / Temmuz / 21

-SonicWall 7. nesil TZ, NSa, NSsp satışlarında çift haneli artış gerçekleşti.

-SonicWall Capture Labs, yılbaşından Mayıs ayına kadar küresel fidye yazılımı hacminde %116 artış kaydetti.

Şirketin “7. Nesil” siber güvenlik platformu evriminden elde edilen ivmeyi temel alan SonicWall, kurumsal, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ve devlet dahil tüm segmentlerde rekor bir büyüme yaşıyor. Bu büyüme, Mayıs 2021’e kadar tüm dünyada yıllık %116 artış gösteren fidye yazılımı saldırılarına karşı kritik koruma ihtiyacı ile hızlanıyor.

SonicWall Başkanı ve CEO’su Bill Conner, “Fidye yazılımları da dahil olmak üzere, kuruluşların geleneksel güvenlik duruşlarını geride bırakan siber tehditlerin bir adım önünde olmak için ortaklarımızın ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu teknolojiyi, hizmetleri ve programları sunmak için çok çalışıyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Hızımız, küresel müşteri topluluğunun yeni bir siber güvenlik paradigmasına olan ihtiyacın farkına vardığını ve aynı zamanda dünya çapındaki değerli SecureFirst ortaklarımızın işlerini hızlandırdığını gösteriyor”.

Üstün Portföy Performansı

Pandemi sırasında ve sonrasında yaşanan değişikliklerle birlikte, orta ölçekli kuruluşlar, işletmeler, hizmet sağlayıcılar ve devlet kurumları, geleneksel siber güvenlik modelini bozmak için yeni ve uygun maliyetli yaklaşımlar arıyor.

Telefónica Siber Güvenlik ve Bulut Teknolojisi İttifaklar ve Ortaklıklar Başkanı Pablo Alarcón, “Müşteriler, çevrimiçi kalmanın hayatta kalmaları için hayati önem taşıdığı pandeminin ilk günlerinde hızla yapmak zorunda kaldıkları değişikliklerden kaynaklanan zorluklara boğulmuş durumda. Artık ekonomiler düzelirken, öğrenme sınıflara geri dönecek ve ofisler yeniden açılacak, SonicWall müşterilerimizin güvende kalması, kontrolü elinde tutması ve yeni sistemleri uyumlu hale getirmesi için ihtiyaç duyduğu genişlik ve derinliğe sahip bir portföy sunuyor” dedi.

Kuruluşlar, bütçe kısıtlamaları, yetenek boşlukları ve siber saldırıların artan yoğunluğu nedeniyle birçoğunun genellikle savunmasız olduğunu fark eden saldırganlar için en önemli hedefler haline geldi. Sonuç olarak, SonicWall, çok motorlu Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) korumalı alan hizmetini her dağıtıma ekleyen müşteri sayısında çeyreğe göre çeyreğe göre büyüme kaydetti.

Nisan ayında, patentli Real-Time Deep Memory Inspection™ (RTDMI) içeren Capture ATP, ICSA Labs 2021 Q1 için Gelişmiş Tehdit Savunması testinde tam puan aldı. 35 günlük test döngüsü sırasında ICSA toplam 1.471 test gerçekleştirdi. 580 yeni ve az bilinen kötü amaçlı örnek ve 891 zararsız uygulamanın karışımıyla Capture ATP’ye karşı testler gerçekleştirildi. Capture ATP, yanlış pozitifler olmadan tüm kötü amaçlı örnekleri doğru bir şekilde tanımlayarak çözümün bilinmeyen tehditlere karşı etkinliğini kanıtladı.

RTDMI™ dahil olmak üzere 300’den fazla yenilikçi patent verilen SonicWall’ın araştırma ve geliştirme çabalarına devam eden yatırımı, Capture ATP’nin 2020’de 589.313 “daha önce hiç görülmemiş” kötü amaçlı yazılım türevlerini keşfetmesiyle sonuçlandı.

Devam Eden İş Ortağı Desteği

2020 İlkbaharında ödüllü SecureFirst MSSP programında yapılan geliştirmeler, programı hem Kuzey Amerika hem de EMEA bölgesi için öngörülen katılımcı hedeflerini ve gelir hedeflerini aşması ile sonuçlandırdı.

HoJin Kim, SonicWall Küresel Kanal Satış Başkan Yardımcısı, “Portföyümüzün genişlemesi ve ürünlerimizin özellikle perakende ve eğitim sektörlerindeki yönetim kolaylığı nedeniyle istikrarlı bir büyüme yaşadık. SonicWall Boundless 2020 sanal etkinliği, katılımda şirket rekorlarını aştığımız için iş ortağı sayımızı artırmamıza da yardımcı oldu.”

İş Ortağı Etkinleştirme

2020’de ortaklar tarafından 213.000’den fazla SonicWall University kursu tamamlandı ve 1,3 milyondan fazla sürekli eğitim puanı kazanıldı. SonicWall verileri, Sınırsız Siber Güvenlik eğitimi alan iş ortaklarının, almayan iş ortaklarına göre iki kat daha fazla ürün sattığını gösteriyor. 2021’de SonicWall University’de, 791.000 başarılı sınavın 396.000 saatlik eğitimin tamamlandığı görüldü.

SonicWall, yakın zamanda ödüllü SecureFirst programını, kayıtlı iş ortaklarını daha kapsayıcı hale getirmek için değiştirdi. Güncellemeler, Silver seviye ortaklar için üçüncü taraf sertifikalarının kabul edilmesini ve daha fazla esnekliğe izin vermek için sürekli eğitim gereksiniminin azaltılmasını içeriyordu.

 

Kaynak için tıklayınız