Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

SonicWall’un Sandbox Servisi Capture ATP, Son Yapılan ICSA Lab Testinde Mükemmel Skor Elde Etti

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall’un Sandbox Servisi Capture ATP, Son Yapılan ICSA Lab Testinde Mükemmel Skor Elde Etti

SonicWall’un Sandbox Servisi Capture ATP, Son Yapılan ICSA Lab Testinde Mükemmel Skor Elde Etti

4 / Mayıs / 21

35 gün süren 1.741 testin tamamlanmasının ardından, Real-Time Deep Memory Inspection (RTDMI) teknolojisi ile SonicWall Capture Advanced Threat Protection (ATP) sandbox hizmeti, 2021 Q1 için gerçekleştirilen ICSA Labs Advanced Threat Defense testlerinde mükemmel bir puan aldı.

SonicWall Başkanı ve CEO’su Bill Conner, “Teknolojimizin bu seviyeye ulaştığını görmek ve günümüzün en bilinmeyen, zorlu tehditlerine karşı test edildiğinde böylesine harika bir puan almak bizim için bir dönüm noktasıdır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu üçüncü taraf gerçek dünya testleri, özellikle saldırı altında olan ve bunalmış hisseden kuruluşlara mükemmel ürünler ve hizmetler için çabalamaya ve çözümlerimizi sunmaya devam etmemizde hayati bir rol oynuyor”.

ICSA Labs raporuna göre: “SonicWall Capture ATP, test döngüsü sırasında dikkate değer ölçüde iyi iş çıkardı – ICSA’nın test ortamında daha önce bilinmeyen tehditlerin % 100’ünü tespit etti”. Standart ICSA Labs Advanced Threat Defense (ATD) testi, diğer geleneksel güvenlik ürünlerinin algılamadığı yeni tehditleri belirlemek için tasarlanmış çözümleri hedefler. ATD, üreticilerin, geleneksel siber güvenlik ürünlerinin tespit edemeyeceği bilinmeyen tehditleri, yanlış pozitifleri en aza indirgeyerek kadar etkili bir şekilde algıladığına ve engellediğine odaklanır.

En son 2021 SonicWall Siber Tehdit Raporu’nda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere RTDMI teknolojisi, 2020’de 268.362 “daha önce hiç görülmemiş” kötü amaçlı yazılım varyantını keşfetti ve bu durum, yıldan yıla %74 oranında bir artış gösterdi. RTDMI’nın, kötü amaçlı Office ve PDF dosya türleri dahil, bilinmeyen kötü amaçlı yazılımlarını proaktif olarak algıladığı ve engellediği kanıtlanmıştır.

SonicWall SVP ve Baş Teknoloji Sorumlusu John Gmuender, “On yıldan fazla süredir makine öğrenimi deneyimiyle donanmış olan RTDMI, geleneksel korumalı alan teknolojisi tarafından algılanmayan yıkıcı kötü amaçlı yazılım dizilerinin hızlı bir şekilde tanımlanmasında önemli bir rol oynuyor” dedi.

Günümüzün karmaşık tehditlerinin bir adım önünde olmaya kararlı olan SonicWall müşterileri, RTDMI teknolojisine sahip Capture ATP’ye giderek daha fazla ilgi göstermeye başladılar. Capture ATP, SonicWall NSa güvenlik duvarları kullanan müşterilerin % 70’inden fazlası tarafından talep edilmektedir.

SonicWall yeni nesil güvenlik duvarları, aynı zamanda, kapsamlı ve sağlam performans testlerine dayanan, bugüne kadarki en yüksek güvenlik duvarı sertifikası olan ICSA laboratuvarlarının Kurumsal Güvenlik Duvarı sertifikasını da kazanmıştır. Bağımsız bir Verizon test laboratuvarı olan ICSA Labs, dünyanın en iyi teknoloji üreticileri için ürün uyumluluğunu, güvenilirliğini ve performansını ölçer, test ve sertifikasyonunu gerçekleştirir.

 

Kaynak için tıklayınız