Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

SonicWall’un Yeni Siber Tehdit Raporu, Yükselen Tehdit Seviyelerini ve Güç Kaymalarını Ortaya Çıkarıyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall’un Yeni Siber Tehdit Raporu, Yükselen Tehdit Seviyelerini ve Güç Kaymalarını Ortaya Çıkarıyor

SonicWall’un Yeni Siber Tehdit Raporu, Yükselen Tehdit Seviyelerini ve Güç Kaymalarını Ortaya Çıkarıyor

18 / Mart / 21

Siber güvenlik dinamik bir alandır ve her yıl yeni saldırı vektörleri, tercih edilen hedeflerde değişiklikler ve siber suç tekniklerinde iyileştirmeler ortaya çıkar.

Ancak çok az yıl, 2020’de gördüğümüz türden bir değişikliği getirdi.

SonicWall Başkanı ve CEO’su Bill Conner resmi açıklamada “2020, siber suçlular için mükemmel bir fırtına ve siber silahlanma yarışı için kritik bir devrilme noktası oldu” dedi. “Uzaktan çalışma, yüklü bir siyasi ortam, rekor kripto para fiyatları ve bulut depolama araçlarını silahlandıran tehdit aktörleri ile birlikte pandemi siber saldırıların etkililiğini ve hacmini yeni zirvelere çıkardı. Bu son tehdit istihbaratı, siber suçluların taktiklerini nasıl değiştirdiklerine ve geliştirdiklerine bir bakış sunuyor ve belirsiz gelecekte yapacaklarının bir resmini çiziyor. ”

2020 yılında tüm sektörü etkileyen iki büyük olay meydana geldi: COVID-19 salgını ve SolarWinds saldırısı. İlkinin yıkımı o kadar derindi ki, çalışma şeklimiz kadar temel bir şeyi değiştirmeyi başardı. İkincisi, BT dünyasını temeline vurdu, binlerce işletmeyi etkileyecek bir zincirleme reaksiyon başlattı ve neredeyse mevcut tüm savunmalardan etkilenmeyen bir tür ihlali göz önüne çıkardı.

Arada, siber suçlular çabalarını hızlandırdı, bulut tabanlı araçları silahlandırdı ve birçok tehdit vektörünü yeni seviyelere taşıdı. Çoğu zaman, avları ona dayanmak için en az donanıma sahip olanlardan oluşuyordu – şirket çevresi dışında var olan risklerin farkında olmayan uzaktan çalışanlar, bunalmış sağlık tesisleri ve uzaktan öğrenmeye geçiş yapmak için mücadele eden okullar ve üniversiteler.

SonicWall Capture Labs tehdit araştırmacıları, bu sismik değişimleri gerçek zamanlı olarak takip ettiler ve SonicWall onların görüşlerini 2021 SonicWall Siber Tehdit Raporu’nda derledi. Raporda yer alan başlıklar aşağıdaki şekilde:

● Fidye Yazılımı Yeni Rekor Kırdı

● Patentli RTDMI Her Zamankinden Daha Güçlü

● IoT’lere Yapılan Kötü Amaçlı Yazılım Saldırıları %66 Yükseldi

● Cryptojacking Tüm Hızıyla Devam Ediyor

● Saldırı Girişimleri Yükseliyor, Saldırı Biçimleri Değişiyor

 

SonicWall 2021 Cyber Threat raporunu indirmek için tıklayınız