Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Synopsys

E-Data Teknoloji

Çözümler

synopsys

Bilgi Alın

  Uygulama güvenliği alanında liderliği elinden bırakmayan Synopsys, çalışma şeklini dönüştüren yeniliklerin merkezinde yer alıyor. Şirketin sunduğu yeni nesil uygulama güvenliği (AppSec) çözümleri, işletmelerin kalite ve uyumluluk riskleri yönetmeliklerini talep ettikleri hızda yönetmelerine olanak sağlıyor. Şirketlerin portföylerindeki yazılım risklerine ilişkin kapsamlı görünüm sağlayarak, kullanıcıların reaktif güvenlik açığından proaktif risk yönetimine geçmelerine ve kuruluşların onlar için en önemli olan konulara odaklanmalarına yardımcı olan Synopysys teknolojisi bugün kendi kendine giden arabalar, akıllı makineler, veri dünyasındaki milyarlarca cihaz arasındaki ışık hızındaki iletişim gibi konulara odaklanıyor.

  Cihazların daha akıllı hale geldiği, birbirlerine bağlandıkları ve güvenlikle tasarımın ayrılmaz bir parçası olan çağı başlatan inovatif atılımlarda yüksek performanslı silikon çipler ve katlanarak artan miktarda yazılım içeriği öne çıkıyor. Synopsys, çip tasarımı, doğrulama, IP entegrasyonu, yazılım güvenliği ve kalite testi için dünyanın en gelişmiş teknolojileri le Smart Everything’in ön saflarında yer alıyor.

  Dijital dönüşümün merkezinde yer alan yazılım, proaktif olarak geliştirilirken aynı hızda yönetilmesi gereken birtakım iş riskleri de ortaya çıkarıyor. Bu, yazılım güvenliğine yeni talepler doğururken, hızı zorunlu tutuyor ve artık verimlilik ve üretkenlik bir lüks olmaktan çıkıyor, bir zorunluluk haline geliyor.

  Synopsys Ürün Ailesi 

  Synopsys, özel kod, açık kaynak ve üçüncü taraf bağımlılıkları, uygulama davranışı ve dağıtım yapılandırmalarındaki güvenlik, kalite ve uyumluluk sorunlarını tespit etmek için en kapsamlı uygulama güvenliği testi (AST) araçları setini kullanır. Her araç kendi kategorisinde tanınmış bir pazar lideridir ve Synopsys’i AST araçları için tek durak haline getirir.

   

  ● Black Duck® SCA (Yazılım kompozisyon analizi): Geliştirme ve üretimde açık kaynak ve üçüncü taraf bileşen risklerini algılar ve yönetir. Black Duck, kapsayıcı görüntülerinde bulunan açık kaynağı ve ikili dosyaları benzersiz bir şekilde tanımlar.

  ● Coverity® SAST (Statik uygulama güvenlik testi): Özel kodunuzdaki kritik kalite kusurlarını, güvenlik zayıflıklarını ve kod olarak altyapınızı, yazılım geliştirme yaşam döngüsünün başlarında, düzeltmenin en kolay olduğu zamanda belirler.

  ● WhiteHat™ DAST (Dinamik analiz): Üretim uygulamaları üzerinde güvenli ve verimli bir şekilde sürekli dinamik analiz gerçekleştirerek yazılımı test eder.

  ● Seeker® IAST (Etkileşimli analiz): QA ve diğer test döngüleri sırasında web tabanlı uygulamalarda sıfıra yakın yanlış pozitif ile gerçek, istismar edilebilir güvenlik açıklarını keşfeder.

  ● Penetrasyon testi: Değişen gereksinimleri ve gelişen tehditleri karşılamak için uyarlanmış, güvenlik uzmanları tarafından gerçekleştirilen esnek ve ölçeklenebilir isteğe bağlı testler.

  ● Defensic® (Fuzz test): İş akışlarına entegre olan esnek, ölçeklenebilir, otomatikleştirilmiş negatif testler aracılığıyla güvenlik zayıflıklarını ve açıklarını bulur.

   

   

  ● Riske dayalı güvenlik açığı korelasyonu, Code Dx® Synopsys portföyünün test bulgularını, üçüncü taraf araçlarını ve açık kaynak araçlarını toplayarak ve önceliklendirerek geliştirme ekiplerinin en önemli konuları ele almasına yardımcı olur.

  ● IDE tabanlı analiz, Code Sight™, tanımlanan güvenlik açıklarını gidermek için düzeltme rehberliği ile doğrudan geliştiricinin ortamında gerçekleştirilen statik analiz ve yazılım bileşimi analizi gerçekleştirir. Kod yazıldığı gibi güvenlidir ve üretkenliği artırır.

  ● Akıllı AST düzenlemesi, Intelligent Orchestration, bir kod olarak politika uygulamasında doğru testi doğru zamanda doğru seviyede yürüterek ardışık düzen oluşturma ve yayınlama etkisini en aza indirir.


  Çözümler