Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Tenable, 3 Yıl Üst Üste Pazar Liderliğini İlan Etti

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Tenable, 3 Yıl Üst Üste Pazar Liderliğini İlan Etti

Tenable, 3 Yıl Üst Üste Pazar Liderliğini İlan Etti

29 / Nisan / 22

IDC tarafından hazırlanan “Dünya Çapında Cihaz Güvenlik Açığı Yönetim Pazar Payları 2020” (“Worldwide Device Vulnerability Management Market Shares, 2020”) verilerine göre, liderlik bu yıl da Tenable’ın elinde. Rapora göre, Tenable, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında üst üste 3 kez küresel Pazar payı ve gelirinde birinci sıradaki yerini korudu. 

Ek olarak, IDC’nin “SIEM’de Özellikler ve Zorluklar ve Cihaz Güvenlik Yönetimi Platformlarında Organizasyonların Ölçeklerine Göre Değişen Varyasyonlar” anketine katılanların Tenable’ı lider seçmelerinin sebebi arasında sınıfının en iyi teknolojisini sunuyor olması yatıyor. 

IDC Pazar Payı Raporuna göre Tenable’ın başarısının ardında şirketin güçlü satın alma stratejisi, ürün portföyü ve Tenable’ın riske dayalı önceliklendirme stratejisi yatıyor.

Raporda ayrıca öne çıkan başarı faktörleri şöyle;

Tenable’ın, bulut ortamları, geleneksel BT, operasyonel teknoloji (OP), AC ve web uygulamaları genelinde görünürlük sağlayan pazarlama lideri platforma sahip oluşu.
Müşterileri ve daha geniş toplulukları tehdit istihbaratı, veri bilimi içgörüleri ve zero day keşiflerini gerçekleştiren Tenable Ar-Ge ekibinin gücü.
● Tenable Lumin’in müşterilerin etkin bir şekilde iletişim kurmasına olanak tanıyan gelişmiş görselleştirme, önceliklendirme ve kıyaslama yetenekleri.

 

Konu ile ilgili Tenable tarafından servis edilen basın bültenine ulaşmak için tıklayınız