Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Tenable.ot, birleşik BT ve OT ortamlarını güvence altına alabilen tek çözümdür.

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Tenable.ot, birleşik BT ve OT ortamlarını güvence altına alabilen tek çözümdür.

Tenable.ot, birleşik BT ve OT ortamlarını güvence altına alabilen tek çözümdür.

14 / Nisan / 21

Bilgi Teknolojileri (BT) ve İşlemsel Teknoloji (OT) altyapıları hızla birleşiyor. Endüstriyel ve kritik altyapı kuruluşları, benzeri görülmemiş bir oranda IoT teknolojisini benimsiyor.
Bu yeni teknolojiler sundukları maksimum verimlilik ve maliyet tasarrufunun yanı sıra yüksek seviyede risk de barındırıyor. Kapsamlı OT güvenliği olmadan, saldırı yüzeyi ve saldırı vektörleri arttıkça, ortaya çıkan risk seviyesi de yükseliyor

Tam Görünürlük
Yakınsanmış OT altyapıları, OT’nin ötesinde koruma gerektiriyor. OT ortamının yüzde 50’si BT olabilir. Tenable hem ağ kapsamı hem de BT ve OT varlıkları hakkında derin durumsal farkındalık sunuyor.
 
Güvenlik Açıklarına Yönelik Öncelikli Risk Tabanlı Öngörüler
Tenable.ot’un Güvenlik Açığı Öncelik Derecesi (VPR), güvenlik açıklarını tanımlıyor ve her bir varlığa bir öncelik derecelendirmesi atıyor. Tenabele, ağ ve cihazlar hakkında gerçek zamanlı bilgilerle, risk profilini anlık takip edebilme ve ortaya çıktıkça yeni BT ve OT tehditlerine öncelik verebilecek ve kapsamlı bir şekilde bunları yönetebilecek
imkanlar sunuyor.

Birleşik OT ve BT Güvenliği
Modern saldırı yüzeyinin tam kapsamı için Tenable.ot, Nessus ile OT ve BT güvenliğini geleneksel kör noktaları ortadan kaldıran entegre bir çözümde birleştiriyor.