Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Tenable - Tenable.ot

E-Data Teknoloji

İhtiyacınız Olan Operasyonel Teknoloji Güvenliğini Alın.

Endüstriyel Sistemler Endüstriyel Sınıf Güvenliği Gerektirir.
BT ve OT altyapıları hızla birleşiyor. Hava boşluklu sistemlerin günleri geride kaldı. Endüstriyel ve kritik altyapı kuruluşları IoT cihazlarını benzeri görülmemiş bir oranda benimsemektedirler.

Bu ortamlar birleşip genişledikçe, saldırı yüzeyiniz ve saldırı vektörleriniz de oluşmaktadır. Bu, yakınsama BT / OT altyapınızda kabul edilemez riske yol açabilecek muhtemelen kör noktalarınız olduğu anlamına gelmektedir.

 

BT VE ÇEVRENİZİ TENABLE.OT İLE GÜVENLİ TUTUN

 

OT RİSKLERİNİZİN TÜMÜNE KOMPLE GÖRÜNÜRLÜK EDİNİN

 

GÜVENLİK DURUMUNUZU GÜÇLENDİRİN

Yakınsanmış Altyapınıza Karşı Birleştirilmiş Risk Tabanlı Görüşün Gücü (Tenable.ot ve Tenable.sc Entegrasyonu ile)

Tenable.ot, endüstriyel ağları siber tehditlerden, kötü niyetli içeriden ve insan hatasından korur.

Tehdit algılama ve azaltma, varlık envanteri, güvenlik açığı yönetimi ve yapılandırma kontrolü ile Tenable’ın ICS güvenlik özellikleri, operasyonel teknoloji ortamınızın güvenliğini ve güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmak için tehditleri ve güvenlik açıklarını belirler ve bunlara öncelik verir.

 

Tehdit Tespit ve Azaltma

Çoklu algılama motoru ile Tenable.ot politika ihlallerini tespit eder, anormal davranışları tespit eder ve potansiyel yüksek riskli olayların imzalarını takip eder. Daha sonra ekibinize ayrıntılı bilgiler içeren içeriğe duyarlı uyarılar gönderir, böylece olanlara hızlı bir şekilde yanıt verebilir ve adli soruşturmalar başlatabilirsiniz.

 

Uyarlamalı Değerlendirme

Tenable.ot, işlemleri etkilemeden altyapınıza benzersiz bir görünürlük sağlar. Bu patentli yaklaşım, ağınızda nadiren iletişim kuran cihazların tanımlanması dahil, yalnızca pasif izlemeden çok daha fazla bilgi toplar.

 

Riske Dayalı Güvenlik Açığı Yönetimi

Kapsamlı ve ayrıntılı BT ve OT varlık izleme yeteneklerinden yararlanan Tenable.ot, ICS ağınızdaki her bir varlık için Öngörülü Önceliklendirme kullanarak güvenlik açığı ve risk düzeyleri oluşturur. Bu raporlar, risk azaltma önerilerinin yanı sıra risk puanlaması ve ayrıntılı bilgiler içerir. Bu, yetkili personelin güvenlik açıklarından yararlanılmadan önce en yüksek öncelikli düzeltme riskini hızlı bir şekilde tanımlamasını sağlar.

 

Konfigürasyon Kontrolü

Tenable.ot ile ağınız üzerinden veya doğrudan bir cihaz üzerinden yapılan kötü amaçlı yazılımları ve kullanıcı tarafından yürütülen değişiklikleri izleyebilirsiniz. Tenable.ot, belirli merdiven mantığı segmentlerinin ayrıntı düzeyi, tanılama arabellekleri, etiket tabloları ve daha fazlası dahil olmak üzere zaman içinde cihaz yapılandırma değişikliklerinin tam bir geçmişini sağlar. Bu, yöneticilerin daha hızlı kurtarma ve endüstri düzenlemelerine uyum için “bilinen son iyi durum” ile bir yedek anlık görüntü oluşturmalarını sağlar.

 

Tam Görünürlük

Saldırılar yakınsak bir BT / OT altyapısında kolayca yayılabilir. OT ve IT sistemlerinizdeki siber riski yönetmek ve ölçmek için tek bir platformla, birleştirilmiş saldırı yüzeyinizi tam olarak görebileceksiniz. Tenable.ot ayrıca Güvenlik Bilgi ve Etkinlik Yönetimi (SIEM) çözümünüz, günlük yönetim araçları, yeni nesil güvenlik duvarları ve biletleme sistemleri gibi önde gelen BT güvenliği ve operasyonel araçlarla yerel olarak bütünleşir.

 

Kurumsal Yönetim

Çok sahalı ve dağıtılmış ortamlar için tasarlanan Tenable.ot, merkezi güvenlik, güvenlik açığı yönetimi ve tam raporlama özellikleri sağlar