Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Tenable Yenilik Duyurusu

E-Data Teknoloji

Tenable Yenilik Duyurusu

13 / Şubat / 19

Değerli İş Ortağımız,

Bugün Tenable olarak, endüstride ilk defa hayata geçen, organizasyonlarin zafiyetlerini ortadan kaldirmaya yonelik bir yeniliğin duyurusunu yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeniliğimiz – Predictive Prioritization – makine algoritmasi temelli erken ve öngörülü zafiyet tespitini sağlayan bir yenilik olmakla birlikte, önümüzdeki 28 gün içinde en fazla istismar edilme olasılığı olan güvenlik açıklarının yüzde üçüne denk gelmektedir. Yenilik kurumların iş riskini daha verimli bir şekilde azaltmalarını sağlamaktadır.

Güvenlik açıklarının etkili bir şekilde önceliklendirilmesi siber güvenlik için temeldir. Ancak, bir kuruluşun tehditlere en fazla maruz kaldığı yerin bilinmesi, güvenlik açıklarının hacmi göz önüne alındığında giderek daha da önemli bir hal almaktadır. Ulusal Güvenlik Açığı Veri Tabanına göre, yalnızca 2018’de 16.500 yeni güvenlik açığı bulundu fakat bu açıklardan sadece küçük bir kısmı işletmeler için gerçekten tehdit teşkil etti. İşletmeler için gerçek bir tehdit teşkil edenlerin tespit edilememesi ile birlikte bu güvenlik açığı, kurumların risklerini etkin bir şekilde ölçemediklerini, yönetemediklerini ve azaltmadıklarını da göstermiş oldu.

Bu noktada, yeniliğimiz, Predictive Prioritization bu büyük sorunu çözmeye yönelik olarak geliştirildi. Gelecekteki 28 gün içinde bir güvenlik açığı üzerinden sorun oluşma olasılığının tahmininde bir makine öğrenme algoritması kullanarak üçüncü taraf güvenlik açığı verileri, birleştirilmiş Tenable güvenlik açığı verileri ve 150 veri kaynağı kullanılarak bu önceliklendirme işlemi gerçekleştirilmekte. İlk kez, kuruluşlar, kırılganlıklarını giderebilmek için muhtemel olabilecek sorunların önceden makine algoritmasıyla öngörerek en kritik sorunlara odaklanabilecekler.

Tenable CFO’su – Renaud Deraison açıklamasında “Predictive Prioritization, güvenlik açığı yönetiminde büyük bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Şirketlerin güvenlik açığı yönetim programlarını yönetme biçimini değiştirerek, onlara şirketlerine yönelik tehditlere dayalı olarak nereye odaklanmaları gerektiğine dair yeni bir bakış açısı veriyor. Bu açıdan bu yeniliğimiz, güvenlik açığı yönetimi pazarında emsalsizdir ve kuruluşların maruz kaldıkları yerler ve tehdit ortamına dayalı olarak hangi güvenlik açıklarına odaklanacakları konusunda temel soruları cevaplamaları için yardımcı olacaktır.” dedi.

Şu an için bu yenilik Tenable.sc ™ (eski adıyla Security Center) içinde bu ürüne sahip müşterilerimiz tarafından kullanılabilmektedir. Yakında Tenable.io ürünümüzde de kullanılmaya başlanacaktır.

Bu yenilik hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Bsın bülteni için tıklayınız