Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Thycotic ve Centrify Birleşmesi Ne Anlama Geliyor?

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Thycotic ve Centrify Birleşmesi Ne Anlama Geliyor?

Thycotic ve Centrify Birleşmesi Ne Anlama Geliyor?

3 / Eylül / 21

Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi (Privileged Account Management) pazarında 2021 yılına damgasını vuran Thycotic ve Centrify birleşmesi birçok alanda olumlu sonuçlar üretmeye devam ediyor. Teknolojik miras açısından bakıldığında zengin çözüm portföyüne sahip iki üreticinin birleşmesiyle en karmaşık altyapılarda bile en iyi çözümü sunan ve en geniş platforma sahip Yetkili Kimlik ve Erişim yönetimi çözümünün ortaya çıkacağı aşikar. Henüz birleşme tamamlanmasa da sektörün duayen değerlendirme şirketlerinin açıkladığı sonuçlara kısaca göz gezdirelim:

● Haziran 2021 sonuçlarına göre cirosal olarak geçen yıla göre genelde yüzde 41 büyüme gerçekleştiren ThycoticCentrify, bulut satışlarında yüzde 141’lik büyüme ile rekora koşuyor. Ayrıca birleşmeden bu yana da 400’e yakın yeni müşteri ThycoticCentrify hanesine eklendi.

● Thycotic’in, Amerika’nın ünlü Inc. 5000 2021 (Amerika’nın en hızlı büyüme kaydeden özel şirketleri) listesinde 9’uncu yılını kutladığını biliyor muydunuz?

● Gartner’ın Ağustos ayında PAM özelinde yayınladığı 2021 yılı Magic Quadrant raporunda hem Thycotic hem de Centrify Liderler sekmesindeki varlıklarını devam ettiriyorlar. Rapora erişmek için tıklayınız

● Ağustos’un son gününde yayınlanan Bağımsız Denetleme şirketi Kuppinger Cole’un PAM özelinde hazırladığı raporunda hem Thycotic hem de Centrify 9 değerlendirme kriterinin tamamında en yüksek derecelendirme olan “Strong Positive” puanlaması aldı. Bu sayede her iki üretici raporda Ürün, İnnovasyon ve Pazar Lideri olarak duyuruldu. Rapora erişmek için tıklayınız

 

ThycoticCentrify Ürün Ailesi Hakkında Kısa Bilgilendirme

Lokomotif çözümler arasında bulunan ThycoticCentrify Secret Server uzun yıllardır olgun bir PAM (Yetkili Hesap / Erişim Yönetimi) çözümü olarak Fortune 100’ün yüzde 25’i de dahil olmak üzere birçok müşterinin tercihi. Kullanıcı dostu arayüzü, kurulum ve bakım kolaylığı, API yeteneklerindeki çeşitlilik, yüksek kaliteli oturum kayıt altına alma özelliği ve mevcut IT altyapısı ile üst düzey entegrasyon yeteneği ile kurumlara sorunsuz bir PAM serüveni sunuyor.

 Siber güvenlikte yalnızca yetkili hesapların değil uç noktaların da büyük risk teşkil ettiğini tüm Güvenlik Uzmanları kabul ediyor. ThycoticCentrify Privilege Manager ile yerel yönetici haklarının kullanıcılardan alınarak güvenliğin sağlanması ve uç nokta yönetimini daha verimli ve güvenli hale getirmek amacıyla application whitelisting / blacklisting (uygulama sınıflandırma) çözümleri sunuluyor.

 PAM pazarındaki rekabeti DevOps Secrets Vault ile bir adım öteye götüren ThycoticCentrify, DevOps ortamlar için PAM teknolojilerinin önemini vurgulamak adına geliştirdiği çözümle uygulamalara ve yazılım kodlarına erişirken ihtiyaç duyulan şifreleri yüksek hızlarda sunuyor.

 Tüm erişimleri, şifreleri güvenli hale getirdiğimizde CISO’ların bir nebze rahatladığını biliyoruz. Peki ya Governance ekipleri, takip ve raporlama altyapısı ihtiyacı olanlar için nasıl bir çözüm sunabiliriz? Account Lifecycle Manager! Bu çözüm ile servis hesaplarının hangi ekipler tarafından, hangi cihazlar için, ne kadar süreliğine kullanılacağı, ne zaman ilgili hesabın iptal edileceğine dair bilgiler anlık olarak takip ediliyor ve raporlanabiliyor.

 Thycotic ve Centrify çözümlerinin tek platformdan müşterilere sunulabilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ederken mevcut ürünlerle ilgili güncellemeler hız kesmeden hayata geçiriliyor. Yapılan araştırmalara göre Siber Güvenlik teknolojileri içerisinde en hızlı büyüyen alanlardan biri olan PAM pazarının 2025 yılında dünya çapında 5 milyar dolarlık bir ticari hacime ulaşması bekleniyor. ThycoticCentrify’ın hem bulut hem on-prem altyapılar için sunduğu, yönetilebilir hizmet opsiyonunun da dahil olduğu çözümleriyle bu pazarın en büyük oyuncusu olmaya aday olduğunu tüm otoriteler onaylıyor.

Siz de ThycoticCentrify çözümleri hakkında E-Data Teknoloji’nin yetkin ekibinden bilgi almak isterseniz

thycotic@e-data.com.tr mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

● 2021 – 2.çeyrekte gerçekleşen Thycotic ve Centrify birleşmesi ile cirosal olarak geçen yıla göre %41 büyüme gerçekleşti. Bulut satışlarındaki büyüme ise %141! Ayrıca mevcut kullanıcılara 388 yeni müşteri eklendi.

● 2021 Gartner Magic Quadrant PAM raporunda ayrı ayrı değerlendirilen Centrify ve Thycotic Liderler sekmesindeki konumlarını korumaya devam ediyorlar.

● Thycotic, Amerika’nın ünlü Inc.5000 2021 – Amerika’nın en hızlı büyüme kaydeden özel şirketleri listesinde 9.yılını kutluyor.