Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Thycotic ve Centrify Güçlerini Birleştiriyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Thycotic ve Centrify Güçlerini Birleştiriyor

Thycotic ve Centrify Güçlerini Birleştiriyor

3 / Mayıs / 21

Mart ayında duyurulan Thycotic’in TPG Capital tarafından satın alınma işlemleri tamamlandı ve Centrify ile birleşme işlemlerinde karara varıldı. Şirket, geçici olarak ThycoticCentrify ismi ile hizmet verecek.

 Yatırımcı şirket TPG’nin sermaye platformu TPG Capital, dünya çapında 12.500’den fazla kuruluşa Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi (PAM) alanında çözümler sunan Thycotic ile yine PAM pazarının önemli oyuncularından Centrify’ın birleşme işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. Bu birleşme ile bir sonraki lansmana kadar ThycoticCentrify ismi ile anılacak yeni şirket, müşterilerin teknoloji yol haritası, entegrasyonu ve pazara giriş stratejisi için hizmet verecek.

Bugün siber güvenlik teknolojileri içerisinde en hızlı büyüyen konu başlıklarından biri olan PAM’ın pazar büyüklüğünün 2025 yılına kadar 2,2 milyar ABD dolarından 5,4 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Şirketler, daha fazla altyapı ve hizmeti buluta taşımak için oluşan ihtiyaçlara ve giderek artan “ayrıcalıklı hesapları koruma zorunluluğunun getirdiği karmaşıklığa” ayak uydurmakta zorlanıyor.

TPG Capital’in finansal gücüyle desteklenen ThycoticCentrify, modern, hibrit ihtiyaçların arttığı, kimlik tabanlı bir ortamda etkinliği ve korunmayı artırmak için en güçlü teknolojileri sunuyor. Şirketin sunduğu hizmet en geniş SaaS çözümlerinden biri olup, son derece karmaşık ortamlarda bile kullanıcı dostu, bakımı kolay ve yönetilebilir olması ile pazarda öne çıkıyor.

Konu hakkında soru sormak ve daha detaylı bilgi almak için thycotic@e-data.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz.