Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Yeni SonicWall NSa 3700: Orta Ölçekli İşletmeler için Yeni Nesil Güvenlik Duvarı

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Yeni SonicWall NSa 3700: Orta Ölçekli İşletmeler için Yeni Nesil Güvenlik Duvarı

Yeni SonicWall NSa 3700: Orta Ölçekli İşletmeler için Yeni Nesil Güvenlik Duvarı

30 / Mart / 21

Orta ölçekli işletmeler, bütçe kısıtlamaları ve siber güvenlik uzmanı eksikliği ile giderek daha fazla karşı karşıya kalıyor. Aynı zamanda, ağ trafiği ve IoT cihazları da dahil olmak üzere bağlı cihazların sayısı artmaya devam ediyor.

Yeni potansiyel tehdit vektörlerindeki bu artış, siber suçluları cesaretlendiriyor ve sıfır gün, fidye yazılımı gibi, çoğu geleneksel savunma sistemlerinden kaçan giderek daha karmaşık saldırılar başlatmasına sebep oluyor.

Risklerin bu derece artması sebebiyle kuruluşların, ağlarında sağlanan bilgi ve hizmetlerin sürekli kullanılabilirliğini sağlamak ve iş sürekliliğini devam ettirebilmek için her zamankinden fazla çalışması gerekiyor.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için BT yöneticilerinin, milyonlarca bağlantıyı desteklemek için ölçeklenebilen, aynı zamanda performanstan ödün vermeden çoklu gigabit hızları üzerinden tehditlere karşı tarayabilen, oldukça güvenilir bir yeni nesil güvenlik duvarına (NGFW) ihtiyaçları vardır. Aynı zamanda uygun maliyetli, kolay yönetilebilir olmalı ve yüksek bant genişliğini idare edebilmeli ve birden çok ağ ve bulutu desteklemelidir.

SonicWall NSa 3700 ile tanışın: Yüksek bağlantı noktası yoğunluğuna ve düşük sahip olma maliyetine sahip 7. Nesil Yeni Nesil Güvenlik Duvarı

SonicWall Network Security Appliance (NSa) 3700 NGFW, birden çok 5 ve 10 GbE bağlantı noktası dahil olmak üzere yüksek bağlantı noktası yoğunluğuna sahiptir. NSa 3700, orta ölçekli ağları kötü amaçlı yazılım analizi, şifreli trafik denetimi, bulut uygulama güvenliği hizmetleri gibi kapsamlı entegre güvenlik hizmetleriyle korur. Aynı zamanda, gerçekten sezgisel tek kullanıcı arabirimiyle merkezi yönetimi destekleyerek operasyonel verimliliği önemli ölçüde artırır.

SonicWall NSa 3700, en son SonicOS 7.0.1 işletim sistemi üzerinde çalışır ve HA/clustering, SD-WAN, dynamic routing, virtual routing ve forwarding gibi gelişmiş ağ özelliklerini içerir. Doğrulanmış güvenlik etkinliğini ve sınıfının en iyisi fiyat performansını tek bir raf ünitesi cihazında birleştirir.

Kısacası, orta ölçekli işletmeler artık ihtiyaç duydukları yeni nesil güvenlik duvarını performans, ağ oluşturma, güvenlik yeteneklerini ve bütçelerini bozmadan alabilirler.

NSa 3700 Yeni Nesil Güvenlik Duvarında Öne Çıkanlar

Bir bakışta cihaz

NSa 3700, kompakt 1U kasada enerji açısından verimli, güvenilir bir cihazdır. Yeni nesil SonicOS 7.0.1 işletim sisteminden güç alan bu ürün, milyonlarca bağlantıyı işlerken multi-gigabit tehdit önleme verimi sağlar. Aşağıdakiler, NSa 3700’ü orta ve dağıtık işletmeler için çekici bir seçenek haline getiren birkaç üst düzey özelliktir:

 

-24 x 1 GbE arabirimi

-4 x 5 GbE arabirimleri

-6 x 10 GbE arabirimi

-3,5 Gbps threat prevention performance

-4,2 Gbps application inspection performance

-2 milyon stateful ve 750,00 DPI bağlantı

-Saniyede 22.500 bağlantı

-Özel yönetim bağlantı noktası

 

Yeni SonicOS 7.0 tarafından desteklenmektedir

SonicWall NSa 3700, modern bir kullanıcı arayüzü, sezgisel iş akışları ve kullanıcıya öncelik veren tasarım ilkeleri sunmak için sıfırdan inşa edilmiş yeni bir işletim sistemi olan SonicOS 7.0 üzerinde çalışır. SonicOS 7.0, kurumsal düzeyde iş akışlarını, kolay konfigürasyonu ve basitleştirilmiş ve esnek yönetimi kolaylaştırmak için tasarlanmış birden çok özellik sunar – bunların tümü, işletmelerin hem güvenliklerini hem de operasyonel verimliliklerini geliştirmelerine olanak tanır.

 

SonicOS 7.0 özellikleri:

Reassembly-Free Deep Packet Inspection® (RFDPI) ve Real-Time Deep Memory Inspection™ (RTDMI)

Güvenli SD-WAN

High Availability/Clustering

TLS 1.3 desteği

Sezgisel yönetim

Gateway Anti-Virus, Intrusion Prevention ve Application Control

Capture ATP Multi-Engine Sandboxing

URL Filtreleme

 

NSa 3700 Dağıtım Seçenekleri

 SonicWall NSa 3700, orta ve dağıtılmış işletmeler için iki ana dağıtım seçeneğine sahiptir:

İnternet Uç Dağıtımı

Bu standart dağıtım seçeneğinde, SonicWall NSa 3700, özel ağları İnternet’ten gelen kötü amaçlı trafikten koruyarak şunları yapmanıza olanak tanır:

-Sınıfında en yüksek performansa ve bağlantı noktası yoğunluğuna (10 GbE bağlantısı dahil) sahip, kanıtlanmış bir yeni nesil güvenlik duvarı çözümünü dağıtın.

-Performanstan ödün vermeden İnternet’ten gelen kaçamak tehditleri engellemek için görünürlük kazanın ve TLS 1.3 dahil şifreli trafiği inceleyin.

-Kötü amaçlı yazılım analizi, bulut uygulama güvenliği, URL filtreleme hizmetleri dahil olmak üzere entegre güvenlik sistemi ile kuruluşunuzu koruyun.

 

Orta Büyüklükte ve Dağıtık İşletme Dağıtımı

SonicWall NSa 3700, SD-WAN’ı destekler ve merkezi olarak yönetilebilir, bu da onu orta ve dağıtık işletmeler için ideal hale getirir. Kuruluşlar, NSa’nın 10 GbE bağlantısı içeren yüksek bağlantı noktası yoğunluğundan yararlanarak, dağıtılmış şubeleri ve geniş alan ağlarını destekleyebilir. Bu dağıtım, kuruluşların şunları yapmasına olanak tanır:

-Merkezden back-hauling yapmak yerine dağıtılmış şubelere doğrudan, güvenli internet erişimi sağlayın.

-Dağıtılmış şube ofislerinin şirket genel merkezindeki veya genel bir buluttaki dahili kaynaklara güvenli bir şekilde erişmesine izin vererek uygulama gecikmesini önemli ölçüde azaltın.

-Sezgisel, tek bölmeli bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla erişilen merkezi bir yönetim sistemi kullanarak karmaşıklığı azaltın ve işlemleri iyileştirin.

Kaynak yazı için tıklayınız